Şifa Niyetine Atlan Erkekli ve Veysel Diker' i İzleyiciyle Buluşturdu

Altan Erkekli ve Veysel Diker, 'Şifa Niyeti' nde canlı orkestra eşliğinde türküler seslendirerek izleyicilerle sohbet eşliğinde keyifli bir oyun sergiledi.

Akasya Kültür Sanat, son yılların en renkli oyunlarından birine ev sahipliği yaptı.

Sahnede birbiriyle uyum içerisinde olan Altan Erkekli ve Veysel Diker, yoğun ilgi karşısında memnuniyetlerini dile getirdi. Altan Erkekli, oyunun doğuşu ile ilgili olarak; 'Veysel ile geçtiğimiz yıl 'Hangimiz Sevmedik ki' adlı dizi de birlikte oynuyorduk. Veysel türkü söylemeyi çok seviyor. Bir türkü cd'si çıkardı ve program yapmaya başladı. Bir gün beni Kadıköy'deki Taşra Kabare'ye izlemeye çağırdı. Gittiğim de sahneye davet etti. 'Hocamızdır, Altan abiyi çok severiz, ustamızdır, tiyatro yapmıyor üzülüyoruz' dedi. Nasıl tiyatro yapmaya karar verdin abi diye sordu. On dakika sahnede kaldım. Seyirciler birlikte yaptığımız türkülü sohbeti çok sevdi. Ertesi gün konuştuğumuz da biz bunu neden bir gösteri haline getirmiyoruz fikri doğdu. Nasıl yaparız dedik, oturduk, öyküleri seçtik, fazla olanları çıkardık. Beklediğimizin ötesinde bir beğeni ile karşılaştık. Bu kadar beklemiyordum ama insanlar anlattığımız konuyu, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini, hayatın içinde sanatçının kendi özelindeki duygularını, turnelerde yaşadıklarını ve anılarını çok mutlu bir şekilde yüreklerine aldılar' şeklinde ifade etti.

Usta oyuncu Altan Erkekli, yakında Kanal D'de yayına girecek olan 'Bir Cihan Fatihi Mehmet' adlı dizi de Fatih Sultan Mehmet'in sırdaşı ve İstanbul'un fethinde çok büyük katkısı bulunan bir mimarı canlandırdığını ve ilerleyen yıllar için de Cezmi Baskın ile iki kişilik bir tiyatro projesinin olacağının müjdesini verdi.

12 Mart 2018 Pazartesi 13:31

Fatih Sultan Mehmet, Veysel Diker, Altan Erkekli, Güncel