Şiirini Okudu ve Annesine Koştu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Raif Dinçkök Ortaokulu’nda düzenlenen 'Gönülden Dile Şiir Dinletisi' adlı programda, duygu dolu anlar yaşandı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Raif Dinçkök Ortaokulu'nda düzenlenen 'Gönülden Dile Şiir Dinletisi' adlı programda, duygu dolu anlar yaşandı. Özellikle okulun 5. Sınıf öğrencilerinden Sıla Çelikkol'un 'Ben bugün de ağlamadım anne' adlı şiiri okuması ve sonrasında ağlayarak kendisini dinlemeye gelen annesine sarılması, anne kızı gözyaşlarına boğdu.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Raif Dinçkök Ortaokulu tarafından düzenlenen 'Gönülden Dile Şiir Dinletisi' programı, izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı. Raif Dinçkök Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Nayir, Okul Müdürü Mervan Yıldız, Fevzipaşa İlkokulu Müdürü Musa Dinç, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mervan Yıldız, şiir dinletisinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından program okul öğrencilerinden Şeyda Nur Kılıç ve Dilan Sakarya'nın, Yahya Kemal'e ait 'Sessiz Gemi' şiirini okuması ile başladı. Programda 5'inci sınıf öğrencisi Sıla Çelikkol adlı öğrencinin 'Ben bugün de ağlamadım anne' şiirini okuması ile duygularına hakim olamayan küçük öğrenci, tüm annelerin çok sevilmesi gerektiğini belirterek, gözyaşları içinde kendisini izlemeye gelen annesi Aysel Çelikkol'un yanına koştu. Kızının hareketi karşısında duygularına yenik düşen anne Aysel Çelikkol da gözyaşlarını tutamadı ve kızına sıkı sıkı sarıldı.

'Gönülden Dile Şiir Dinletisi' programı öğrencilerden Ece Eyüpoğlu'nun 'Sakarya' şiirini ve Esra Eyüpoğlu'nun da 'Anladım' şiirini okuması ile devam eden programda Dilan Sakarya'nın Aşık Veysel'e ait 'Uzun İnce Bir Yoldayım' şiiri salonu dolduran velilerden büyük alkış aldı.

Merve Köse'nin 'Atatürk'ten Son Mektup' şiirini okuması ile süren programda daha sonra ise Aybüke Çakır 'Baba' adlı şiiri okudu. Programda Necip Fazıl Kısakürek'in İstanbul şiirini İrem Tokay seslendirirken, Atilla İlhan'a ait 'Ben Sana Mecburum Bilemezsin' isimli şiiri de Başak Süslü seslendirdi. Raif Dinçkök İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Güven Turan'ın bir babanın, oğlunun öğretmenine yazdığı mektubu okuması ile devam eden programda, Furkan Yağmurtaşan, sözleri Yunus Emre'ye ait 'Gel Gör beni Aşk Neyledi' adlı ilahiyi seslendirdi.

Program, Şiir Dinletisi'nin gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerin sahneye çıkıp katılımcıları selamlaması ile son buldu. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

14 Mayıs 2014 Çarşamba 13:45

Çerkezköy, Raif Dinçkök, Tekirdağ, Yerel