Bakan Kılıç İle Yenişafak Yazarı Kaplan Arasında 'Rahatsızlık' Diyalogu Yaşandı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın kitap fuarını ziyareti sırasında, konferans veren Yenişafak yazarı Yusuf Kaplan ile arasında 'rahatsızlık' diyalogu kameralara yansıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Siir'te kitap fuarını gezdikten sonra beraberindeki heyetle birlikte Yenişafak yazarı Yusuf Kaplan'ın konuşma yaptığı konferans salonuna girdi. Konuşmasını kesen Yazar Kaplan'ın yanına gelerek tokalaşan Bakan Kılıç Yazar Kaplan'ın tepkisiyle karşılatı. Kaplan'ın "Adam gelir dinler. Yusuf Kaplan konuşuyor, Abuzittinin birisi değil ki" demesi üzerine Bakan Kılıç, "Anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi" diyerek konferans salonundan ayrıldı.

BAKAN KILIÇ SİİRT'E GİTTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün Siirt'e gelerek çeşitli ziyaret ve açılışlara katıldı. Sabah helikopterle Kurtalan ilçesine giden Bakan Kılıç, burada muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle kahvaltıda buluştu, referandumda 'evet' oyu verilmesini istedi.

Buradan Kurtalan'dan Siirt kent merkezine dönen Bakan Kılıç, Vali Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyareti etti. Buradan yanında Vali Tutulmaz ve kalabalık partili grubuyla birlikte Siirt Valiliği tarafından düzenlenen Kitap Fuarı'na geçen Bakan Akif Çağatay Kılıç, stantları gezdi, çocuklara ve gençlere çeşitli hediyeler dağıttı.

ZİYARETTE TATSIZLIK

Bakan Kılıç ve yanındakiler Yenişafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan'ın imza kampanyası çerçevesinde konferans verdiği salona girdi. Bu sırada kürsüde konuşma yapan Yusuf Kaplan'ın yanına giden Bakan Kılıç, "Nasılsınız hocam, iyi misiniz?" diye sordu.

Yusuf Kaplan "İyiyim, neredesin abi ya?" demesi üzerine Bakan Kılıç, "Öyle bir şey yaptın ki ben gideyim hemen ha.. Valla ben hemen çıkayım" dedi. Yusuf Kaplan da "Tabi ki git abi. Ne işin var ya?" diye karşılık verince ortam tatsızlaştı.

"ADAM GELİR DİNLER"

Kısa süre duraksayan Bakan Kılıç, "Ne oldu, hayırdır ya?" diye soru sordu. Yazar Kaplan bunun üzerine, "Adam gelir dinler. Dolaşıyorsunuz, Yusuf Kaplan konuşuyor. Abuzittinin birisi değil ki. Adam 5 dakika dinler, 10 dakika dinler" dedi.

Bunun üzerine Bakan Kılıç, "Peki, tamam, ben anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi" diyerek konferans salonundan ayrıldı.

Kaynak: DHA

02 Nisan 2017 Pazar 19:04

Akif Çağatay Kılıç, Yusuf Kaplan, Kusura, Siirt, Politika, Güncel