Siirt Belediyesinden Bin 500 Kişilik İftar Sofrası

Siirtli vatandaşlar, İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Siirt Belediyesinin kurduğu bin 500 kişilik iftar sofrasında iftar yaptı.

Siirtli vatandaşlar, İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Siirt Belediyesinin kurduğu bin 500 kişilik iftar sofrasında iftar yaptı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda kurulan iftar sofrasında bir araya gelen vatandaşlar, Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay  ve kamu kurum müdürlerinin de katılımıyla akşam ezanının ardından görevlilerin yaptırdığı dua bu yılki ilk iftarını açtı.

Belediye Başkan Vekili Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan boyunca vatandaşlara yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Ramazanın bütün İslam alemine hayırlar getirmesini dileyen Taşkın, "Bu yıl ramazan ayına biraz buruk girdik ama inşallah dualarla, coşkuyla bütün dünya insanlarının huzura, sağlıklı bir ömre kavuşacağı yıllar bizi bekliyordur." dedi.

Ramazan etkinlikleri kapsamında meydanda stantların kurulduğunu ifade eden Taşkın, iftar saatinde kurulan masalarda ramazan ayı boyunca her akşam bin 500 kişiye iftar vereceklerini belirtti.

"İftar sonrası çocuklarımız için çeşitli programlar olacak. Teravih sonrası yine her akşam sahne etkinliklerimiz olacak." diyen Taşkın, manevi bir iklim içerisinde huzurlu bir ramazan ayı geçirmeyi temenni ederek, vatandaşları etkinliklere beklediklerini kaydetti.

Vatandaşlardan Alaattin Güven de belediyenin vatandaşlara yönelik çalışmalarını takdirle karşıladıklarını aktardı.

"Belediyemizin burada her akşam bin 500 kişiye iftar vermesi çok güzel bir şey. Organizasyon da gerçekten mükemmel." ifadesini kullanan Güven, bu sofrada birlik ve beraberliğin pekişeceğine inandığını belirtti.

Sidar Özkaracadağ da çok sayıda insanın aynı sofrada sevgi ve barış içerisinde iftarını açmasının sevindirici olduğunu vurgulayarak, bu sofranın ihtiyaç sahibi insanların da ramazan ayını daha rahat bir şekilde geçirmesini sağlayacağını kaydetti.

Siirt Belediyesinden Bin 500 Kişilik İftar Sofrası - Son Dakika

Kaynak: AA

16 Mayıs 2018 Çarşamba 21:36

Siirt Üniversitesi, Murat Erman, Kızılay, Ceyhun, Politika, Güncel