Siirt'te Otomobil Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

Siirt'te Otomobil Ödüllü Kitap Okuma Yarışması yazılı sınav sSonuçlerı açıklandı

Siirt Valisi Ahmet Aydın, "7'den 70'e Siirt Okuyor" kitap okuma kampanyası kapsamında başlatılan Otomobil Ödüllü kitap okuma yarışma sınavı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Vali Aydın,"Valiliğimiz himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen "7'den 70'e Siirt Okuyor" Kitap Okuma kampanyası kapsamında 01 Haziran 2013 Cumartesi günü büyük ilim ve tasavvuf adamı İbrahim Hakkı Hazretlerinin "Marifetname" isimli eşsiz eserinden yarışma sınavı il merkezinde gerçekleştirildiğini" bildirdi.

Amacı, kitap okumaya dikkat çekmek ve İbrahim Hakkı hz. gibi bir değerin kaleme aldığı "Marifetname" gibi eşsiz bir eserin tanınmasını sağlamak olduğunu ifade eden Vali Aydın, yarışmaya, 1549 kişinin başvuru yaptığını, 1 Haziran 2013 Cumartesi günü 7 merkez,78 salonda yapılan yarışma sınavına, 184 kişinin katıldığını belirtti.

Vali Aydın,"yapılan test sınavı, cevap formlarının değerlendirilmesi sonucunda, 10 Haziran 2013 pazartesi günü mülakata girecek olan ilk 20 katılımcının belirlendiğini, Sınav sonucu birinciliği aynı puanı alan Mustafa Öztürk (86.50) ve Yasemin Pektaş (86.50) paylaşmış olup, onları Ali Çimenkaya (69.50) isimli katılımcı izlemektedir. Puan eşitlikleri nedeniyle 10 Haziran 2013 tarihinde yapılacak mülakata 21 yarışmacı katılacaktır." dedi.

Vali Aydın,"İlimiz genelinde Kitap Okuma, okuma alışkanlığının yaşam tarzı haline getirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla, yarışma sınavına gayret ve özveri göstererek katılan tüm kitap severlere teşekkür eder, hayat boyu başarılar dilerim."diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

04 Haziran 2013 Salı 08:23

Milli Eğitim Müdürlüğü, İbrahim Hakkı, Ahmet Aydın, Siirt, Güncel