7 Yaşındaki Çocuğu Önünde Silahlı Saldırıya Uğrayan İmam, Oracıkta Can Verdi

Ailesiyle birlikte tarladan dönen cami imamı Halil Polat'a uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. 35 yaşındaki imam, olay yerinde hayatını kaybederken, eşi ve çocuğu yara almadı.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde ailesiyle birlikte tarladan dönen imama, otomobilin içinde bulunan ailesi önünde, uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Saldırıda 35 yaşındaki imam hayatını kaybederken, aynı araçta bulunan eşi ve 7 yaşındaki çocuğu yara almadan kurtuldu.

AİLESİYLE ERİK TOPLAMAYA GİTMİŞTİ

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde cami imamı olan 35 yaşındaki İbrahim Halil Polat, eşi ve 7 yaşındaki çocuğuyla birlikte Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine bağlı Mezra kırsal Mahallesine gitti. Otomobille erik toplamak için tarlaya giden Polat, mahalleye dönerken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı.

ARACI SİLAHLA TARANAN İMAM, OLAY YERİNDE CAN VERDİ

Aracı uzun namlulu silahla taranan talihsiz imam, olay yerinde hayatını kaybederken aynı araçta bulunan eşi ve 7 yaşındaki çocuğu ise yara almadı. Yaşanan olay sonrası bölgeye sağlık ekipleri ile çok sayıda jandarma sevk edildi. Olay yerine giden sağlık ekipleri, cami imamının hayatını kaybettiğini belirledi.

AKRABALARIYLA ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI YAŞADIĞI ÖĞRENİLDİ

Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Saldırıda hayatını kaybeden İbrahim Halil Polat'ın akrabalarıyla aralarında arazi anlaşmazlığı bulunduğu öğrenildi. Olayla ilgili, soruşturma devam ediyor.

7 Yaşındaki Çocuğu Önünde Silahlı Saldırıya Uğrayan İmam, Oracıkta Can Verdi

Kaynak: İHA

15 Mayıs 2019 Çarşamba 23:16

Birecik, Şanlıurfa, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR