Şile'de Şenlik Sokağa Taştı

Şile Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği büyük bir coşkuyla sahne aldı.

Şile Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü düzenlenen 'Anne Sokakta Şenlik Var' etkinliği büyük bir coşkuyla sahne aldı.
Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 'Anne Sokakta Şenlik Var' etkinliği Üsküdar Caddesi ve Belediye Meydanı'nda sahne aldı. Şile ve çevre ilçelerden çok sayıda minik, ailesiyle etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Her yaştan çocuk düşünülerek düzenlenen etkinlikte; 3 boyutlu platform, kostüm standı, karikatür atölyesi, slime yapım atölyesi, yüz boyama atölyesi, şile bezi çılgın bebekler atölyesi, rüzgar gülü atölyesi, büyülü gezegen yapım atölyesi, taş boyama atölyesi, seyyar tırmanma duvarı, kil heykel atölyesi, çim adam atölyesi, 3D Roller Coaster, sosis balon atölyesi, minik şefler atölyesi, şile bezi işleme atölyesi, bubble show ve illüzyon gösterisi ile çocuklar eğlenerek el becerilerini geliştirdiler.
'Anne Sokakta Şenlik Var' etkinliği boyunca çocuklar yüz boyama atölyelerinde yüzlerini boyatarak, kostüm stantlarında kostümlerini giyerek en sevdikleri kahramanların kimliğine büründüler. En çok ilgiyi ise örümcek adam, külkedisi ve arı maya gördü.
Çocuklar Anne babaları ile keyifli dakikalar geçirdi
Kil atölyesinde çamurla haşır neşir olan, boyama stantlarında elleri yüzleri boya içinde kalan, hayal atölyesinde hayallerini resmederken üzerini boya içerisinde bırakan çocuklar anne babaları ile birlikte keyifli dakikalar geçirdi. Çocuklarının mutluluğu ile mutlu olan veliler 'normal zamanda çocuklarımız böyle kirlense bizleri sinir ederlerdi, ancak bu gün onlar kirlendikçe, yüzleri güldükçe bizler mutlu olduk. Bugün burada bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanı Can Tabakoğlu olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunuyor, seneye de aynı şekilde etkinliğin 4.sünün yapılmasını dört gözle bekliyoruz.' sözleri ile dileklerini belediye başkanına sundular.
Etkinlik boyunca tüm atölyeler ve ikramlar çocuklarla buluştu. En büyük ilgiyi gören stantlardan biri ise 3D fotoğraf standı oldu. 3D fotoğraf standında çocuklar kostümlerini giyip fotoğraf çektirdi. Minikler çektirdikleri fotoğrafların baskısını anında alarak ve anı defterini imzalayarak yaşadıkları sevinci geleceğe taşıdı.
"Mutlu çocuklar, umutlu yarınlar"
Etkinlik boyunca çocuklar için her ayrıntıyı düşünen Şile Belediyesi, atölyelerin yanı sıra karaoke gösterisi, köpük balon gösterisi, tırmanma duvarı ve 3d fotoğraf standı ile çocukların mutluluklarına mutluluk katarken patlamış mısır ve pamuk şekeri ikramları yapıldı.
Etkinlik boyunca mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar etkinlik için Şile Belediyesi ve Belediye Başkanı Can Tabakoğlu'na teşekkürlerini ilettiler.
Etkinlikte çocuklarla birlikte bolca vakit geçiren Belediye Başkanı Tabakoğlu, "Çocuklarımız milletimizin geleceğini temsil eder. Onların mutluluğu bizler için her şeyden önemlidir, onların mutluğunu gördükçe biz mutlu oluyoruz. Bugün tüm küçük kardeşlerimiz doyasıya eğlensin, yüzlerinden gülücük yüreklerinden mutluluk eksik olmasın. Anne Sokakta Şenlik Var etkinliğimizin bu sene üçüncüsünü düzenliyoruz. Bu şenliği ilk yaptığımızda kalıcı olmasını sağlayacağız demiştik, nitekim de bunu başardık. Geçen seneye nazaran bu sene daha fazla atölye ve stantla etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz ve görüyorum ki, seneye daha büyüğünü yapmamız gerekiyor. Böylesine yoğun ilgi ve onlarca çocuğumuzun heyecanı beni mutlu ediyor. Sadece Şile değil köylerimiz ve çevre ilçelerden de misafirlerimizin olduğunu görmek ise beni gururlandırıyor. Bugün burada küçük kardeşlerimiz için bir araya geldik ve onların mutluluğu için her şeyi yapmaya çalışacağız" sözleriyle heyecanını ve mutluluğunu dile getirdi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

01 Mayıs 2017 Pazartesi 21:31

Belediye Başkanı Can, Üsküdar, Belediye Başkanı Tabakoğlu, Şile, Yerel