Şirin Soysal Quintet

Sıra dışı şarkıları ve farklı duruşuyla dikkat çeken caz şarkıcısı Şirin Soysal Quintet 'Caz Tatili' kapsamında Nilüfer'de sanatseverlerle buluşuyor.

Sıra dışı şarkıları ve farklı duruşuyla dikkat çeken caz şarkıcısı Şirin Soysal Quintet "Caz Tatili" kapsamında Nilüfer'de sanatseverlerle buluşuyor.

İlk albümü 'Bir Şeyler Var' ile kara kabare tarzını izleyen Şirin Soysal, ikinci albümü 'Ziyaret'te ise 60'larda İngiltere'de ortaya çıkan art-rock sounduyla buluşmuştu. Bu süreçte konserlerine hız kesmeden devam eden sanatçı bir yandan 'Türkiye'nin Tom Waits'i' gibi benzetmelerle anılırken diğer yandan müzikteki arayışına devam etti ve üçüncü albümü 'Mutlu Melankolik' ile kendisine en baştan beri yakıştırılan caz sularına daha çok yaklaştı. 

Önceki iki albümden farklı olarak 'Mutlu Melankolik'te hayata daha olumlu ve renkli taraflardan tutunan Şirin Soysal bu albümde insan hallerini ve hikayelerini doğadan ve zamandan ödünç aldıklarıyla anlatarak yoğun bir lirizm yakalıyor. Sözlerini yalın besteleriyle güçlendiren Soysal 'Mutlu Melankolik'in müzik direktörlüğünü gitarist, besteci ve aranjör Cenk Erdoğan'a teslim ederek farklı müzik zevklerine aynı anda ulaşabilme fırsatı yakalıyor.

Kaynak: Etkinlik.io

09 Şubat 2017 Perşembe 20:04

İngiltere, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika