Sırrı Süreyya Önder'den Mine Kırıkkanat'a: Saçmalamış

Mine Kırıkkanat, Önder'in 'Türkler ve Kürtlerin ortak genleri y..…lık' dediğini iddia etmişti. Sırrı Süreyya Önder'den cevap gecikmedi.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'ın kendisine atfederek köşesinde yer verdiği "Türklerle Kürtlerin ortak genleri y..…lık" dediği iddiasını yanıtladı. Önder, "Kırıkkanat'ın sözlerindeki ironiyi anlamadığını, saçmaladığını" savundu. Mine Kırıkkanat, Sırrı Süreyya Önder'in bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Kırıkkanat, "Sırrı Süreyya, dürüst ol. Bir kez olsun dürüst... Tanığım var. İroni mironi... Bal gibi söyledi. Bizi de epeyce güldürdü. Çünkü dinleyen iki kişiydik" dedi.

"ORTAK GENLERİ Y.....LIK"

Mine Kırıkkanat, Cumhuriyet'teki köşesinde "Amerikan koridoru" başlığıyla yayınladığı yazısında Sırrı Süreyya Önder'den alıntı yaparak HDP'yi eleştirdi. Kırıkkanat, köşesinin "G Noktası" alt başlığıyla çıkan bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"Henüz milletvekili olmadığı yıllarda bir gün, Sırrı Süreyya Önder'e sormuştum: "Türklerle Kürtler ayrılır mı?"

"Cık," yapmıştı. "Ortak genleri y..…lık. Ayrılamazlar!"

Bir Cihangir kahvesinde, masada üç kişiydik. Yani sohbetin tanığı da var. Çok gülmüştüm.

HDP'nin "Seni başkan yaptırmayacağız" kararlılığından "Meksika/ABD usulü başkan yaptırabiliriz"e ne kadar rahat ve çabuk geçtiğine bakılırsa; Sırrı Süreyya hiç olmazsa genetik teşhiste yanılmamış!"

ÖNDER'DEN AÇIKLAMA: SAÇMALAMIŞ

Sırrı Süreyya Önder, Mine Kırıkkanat'ın yazısında geçen görüşme ve ifadeler için, "Büyük ihtimalle çok eski dönemlerde gerçekleşen bir görüşmeden bahsetmiş. Ancak saçmalamış. Oradaki ironiyi anlamamış" ifadesini kullandı.

Mine Kırıkkanat, Sırrı Süreyya Önder'in bu sözlerine Twitter'dan yanıt verdi. Kırıkkanat, "Sırrı Süreyya, dürüst ol. Bir kez olsun dürüst... Tanığım var. İroni mironi... Bal gibi söyledi. Bizi de epeyce güldürdü. Çünkü dinleyen iki kişiydik" dedi.

09 Kasım 2015 Pazartesi 07:51

Sırrı Süreyya Önder, Mine Kırıkkanat, Twitter, Güncel, Son Dakika

Son Dakika