Şişli'de, İnşaat Kolonunun Üzerine Düşen İşçinin Bacaklarına Demir Saplandı

Şişli'de, bir otel inşaatında, istinat duvarının çökmesi nedeniyle 5 metre yükseklikten düşen işçinin bacaklarına inşaat demiri saplandı.

Şişli'de, bir otel inşaatında, istinat duvarının çökmesi nedeniyle 5 metre yükseklikten düşen işçinin bacaklarına inşaat demiri saplandı. Vinç yardımıyla düştüğü yerden çıkarılan işçi kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Olay, Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi Bahçeler Sokak'ta saat 22.15 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bir otel inşaatının zeminden 40 metre aşağıda yapılan temel çalışmaları sırasında, istinat duvarı henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü. Bu sırada, duvarın bitişiğindeki inşaat iskelesinde çalışan Selami Öztürk (32) adlı işçi dengesini kaybederek aşağı düştü. Yaklaşık 5 metre yükseklikten kolon üzerine düşen Öztürk'ün bacaklarına inşaat demirleri saplandı.

Kasığına yakın bölgeden ağır şekilde yaralanan Selami Öztürk'ün yardımına ilk olarak iş arkadaşları koştu. İnşaat demirlerinin bir kısmını keserek Öztürk'ü bulunduğu yerden çıkaran arkadaşları durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, işçi Öztürk'ü vinç yardımıyla bir kabine koyarak yukarı çıkardı. Selami Öztürk, ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ameliyata alınan Öztürk'ün sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Görüntü Dökümü 

---------------------------------

-İnşaat yerinden detaylar

-İtfaiye ve sağlık ekipleri

-Vinç yardımıyla işcinin düştüğü yerden çıkatırılması

-İşciye sağlık ekiplerin müdahalesi ve ambulansa konulması

-Ambulansların gidişi

-İş arkadaşlarından görüntü

-Polis ve zabıta ekipleri

-Genel ve Detaylar - İstanbul

Kaynak: DHA
07 Ekim 2017 Cumartesi 23:50

Son Dakika