Şişli'de, İnşaat Kolonunun Üzerine Düşen İşçinin Bacaklarına Demir Saplandı!

İstanbul Şişli'de, bir otel inşaatında, istinat duvarının çökmesi nedeniyle 5 metre yükseklikten düşen işçinin bacaklarına inşaat demiri saplandı.

Ekmek derdinde inşaat tepelerinde çalışan genç işçi, ekmek teknesinde iki bacağından yara aldı.

İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ, İŞÇİ AŞAĞI DÜŞTÜ

Olay, Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi Bahçeler Sokak'ta saat 22.15 sıralarında meydana geldi. Bir otel inşaatının zeminden 40 metre aşağıda yapılan temel çalışmaları sırasında, istinat duvarı henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü. Bu sırada, duvarın bitişiğindeki inşaat iskelesinde çalışan Selami Öztürk (32) adlı işçi dengesini kaybederek aşağı düştü.

5 METREDEN DÜŞEN İŞÇİNİN BACAKLARINA DEMİR SAPLANDI

Yaklaşık 5 metre yükseklikten kolon üzerine düşen Öztürk'ün bacaklarına inşaat demirleri saplandı. Kasığına yakın bölgeden ağır şekilde yaralanan Selami Öztürk'ün yardımına ilk olarak iş arkadaşları koştu. İnşaat demirlerinin bir kısmını keserek Öztürk'ü bulunduğu yerden çıkaran arkadaşları durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi.

SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, işçi Öztürk'ü vinç yardımıyla bir kabine koyarak yukarı çıkardı. Selami Öztürk, ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ameliyata alınan Öztürk'ün sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA
07 Ekim 2017 Cumartesi 23:56
YORUMLAR

Son Dakika