Sivas'a Şehit Ateşi Düştü

HAKKARİ'nin Yüksekova ile Çukurca ilçeleri arasında bulunan Hisar Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik düzenlediği havanlı saldırıda şehit olan sözleşmeli er 25 yaşındaki Nurullah Çakır'ın acı haberi, memleketi Sivas'taki yakınlarını yasa boğdu.

HAKKARİ'nin Yüksekova ile Çukurca ilçeleri arasında bulunan Hisar Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik düzenlediği havanlı saldırıda şehit olan sözleşmeli er 25 yaşındaki Nurullah Çakır'ın acı haberi, memleketi Sivas'taki yakınlarını yasa boğdu.

Sözleşmeli er Nurullah Çakır'ın şehit olduğu haberi, Sivas Yunus Emre Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı. Acı haberi, sağlık ekipleri eşliğinde eve gelen askeri yetkililerden alan baba Salih ve anne Nuriye Çakır, gözyaşlarına boğuldu. Şehit Çakır'ın evinin bulunduğu Çilem Apartmanı ve sokak Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit evi, acı haberi duyan yakınları ve komşularıyla dolup taştı. 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip ve İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy ise şehidin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olan bekar Nurullah Çakır'ın, göreve bu yıl başladığı belirtildi. Ağabeyi şehit Nurullah Çakır gibi sözleşmeli er olan Fetullah Çakır'ın da Şırnak'ta görev yaptığı bildirildi.

Şehit Çakır'ın naaşı, yarın ikindi namazı sonrası Tarihi Kale Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Garnizon Şehitliği'nde toprağa verilecek.

- Sivas

Kaynak: DHA

09 Kasım 2016 Çarşamba 23:17

Nurullah Çakır, Yüksekova, Çukurca, Sivas, Politika, Güncel