Sivas Taksisinde Bulduğu Altın Bileziği Sahibine Ulaştırdı

Sivas'ta taksici 57 yaşındaki Ahmet Turan Acıpınar, taksisinde bulduğu ziynet eşyasını 2 gün boyunca aradığı sahibine teslim etti.

Sivas'ta taksici 57 yaşındaki Ahmet Turan Acıpınar, taksisinde bulduğu ziynet eşyasını 2 gün boyunca aradığı sahibine teslim etti.
Sivas'ta Hal Taksi Durağı'nda çalışan Ahmet Turan Acıpınar, 2 gün önce taksisine bir müşteri aldı. Müşteri indikten sonra taksisinde altın bir bilezik bulan Acıpınar, 2 gün boyunca bileziğin sahibini aradı. Tüm aramalarına rağmen sahibine ulaşamayan Acıpınar, ziynet eşyasını Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı'na teslim etmek istedi. Bu sırada ise bileziği kaybeden kadın taksiciye ulaştı. Taksici Acıpınar, bileziği Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman'a teslim etti. Burada konuşan Acıpınar sahibine ulaşmak için her yere bildirdiğini ifade ederek, "Altını kaybeden müşteriye ulaşmak için elimden gelen her yere bildirdim. İnşallah sahibi çıkar teslim ederim dedim. Sivas taksicileri her zaman güvenilir kişilerdir. Allah'ın izniyle her bir emanete ve kendilerine zarar gelmez" dedi.
"TAKSİCİLERE GÜVENİN"
Bileziği teslim alan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman ise taksicilerin güvenilir insanlar olduğunu ifade ederek "Yaklaşık 2 gün önce Sivas'ta taksicilik esnaflığı yapan duyarlı bir arkadaşımızın aracında değerli bir ziynet eşyasının unutulması ve bunu bize bildirdi. Bu arkadaşımızın arabasında değerli bir ziynet eşyası unutulmuş. Bu arkadaşımız iki gün boyunca kaybeden kişilerden telefon numarası veya durağa bizzat gelerek kendilerini bulmalarını beklemişler. Ancak kaybeden kişiler bugüne kadar gelmemişti. Beni arayarak durumu izah etti. Az önce de kaybeden kişi taksici arkadaşı aradı. Ahmet Acıpınar arkadaşımız ziynet eşyasını bize teslim etti. Biz de sahibini çağırdık ve teslim ettik. Ancak isminin ve görüntüsünün yayınlanmasını istemedi. Taksici arkadaşımıza duyarlılığı için teşekkür ediyorum" dedi. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, bileziği sahibine teslim ederken, taksici Ahmet Turan Acıpınar'a da küçük bir hediye takdim etti.

Kaynak: DHA

19 Ekim 2017 Perşembe 23:28

Ahmet Turan, Acıpınar, Sivas, Politika, Güncel