Salgından endişelendiği için evlerinde bekleyen Elazığlılar, depreme yakalandı

Elazığ'da merkez üssü Sivrice olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depreme yakalanan bir vatandaş, 'Koronavirüsten dolayı biraz telaşlıyız ama sanırım deprem daha ağır basıyor' diyerek duygularını ifade etti.

Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 5.0 büyüklüğündeki deprem, kısa süreli paniğe yol açtı. Depremle birlikte dışarı çıkan bazı vatandaşlar, bir süre cadde ve sokaklarda bekledikten sonra evlerine girdi. Depremin ardından konuşan bir vatandaş, "Koronavirüsten dolayı biraz telaşlıyız ama sanırım deprem biraz daha ağır basıyor" dedi.

Deprem nedeniyle merkez Yeni Mahalle Hafız Hasan Gül sokakta bulunan 2 katlı kerpiç evde ise hasar oluştu. Haber vermesiyle inceleme yapan belediye ekipleri, evde bulunanları tahliye etti. Evin çevresine ise polisler tarafından güvenlik şeridi çekildi.

"BAYAĞI SALLANDIK"

Depremle birlikte evden dışarı çıktığını Alperen Çömez, "Bayağı sallandık, hala panik içerisindeyiz. Koronavirüsten dolayı biraz telaşlıyız ama sanırım deprem biraz daha ağır basıyor" dedi.

"BÜYÜK DEPREMİ HATIRLATTI"

Yılmaz Yılmaz ise Koronavirüs endişesiyle dışarı çıkamadıklarını ifade ederek, "Korkumuz vardı zaten 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra. Bugün de 5 büyüklüğünde deprem oldu" diye konuştu.

Murat Efe de "Deprem oldu, bayağı hissettik. Gerçekten bir süredir olmuyordu, küçük depremler oluyordu ama bu büyük depremi hatırlattı" ifadelerini kullandı.

Salgından endişelendiği için evlerinde bekleyen Elazığlılar, depreme yakalandı - Son Dakika
Kaynak: DHA
20 Mart 2020 Cuma 00:33
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika