Bu yıl ki SİYAD Ödül Töreni 11 Martta Gerçekleşecek

Sinema Yazarları Derneği tarafından düzenlenen SİYAD ödül töreni bu yıl 11 Martta Cemal Reşit Rey Salonunda yapılacak.

Sinema Yazarları Derneği tarafından düzenlenen SİYAD ödül töreni, bu yıl 11 Martta Cemal Reşit Rey Salonunda birçok sinema yazarının ve oyuncusunun katılımıyla gerçekleşecek. Törende Yavuz Turgul, Genco Erkal, Nebahat Çehre Atilla Özdemiroğlu'na onur, İrfan Demirkol'a da emek ödülü verilecek.

YAVUZ TUĞRUL, Genco Erkal VE NEBAHAT ÇEHRE'YE EMEK ÖDÜLÜ VERİLECEK
Bu yıl 47. kez gerçekleşecek SİYAD ödülleri için Fahriye Abla, Muhsin Bey, Gölge Oyunu, Eşkıya, Gönül Yarası, Av Mevsimi gibi filmlerin yönetmeni ve Tosun Paşa, Sultan, Çiçek Abbas, Şekerpare, Kabadayı'nın da aralarında bulunduğu birçok filmin senaristi Yavuz Turgul, oyuncu Genco Erkal, Nebahat Çehre, film müzikleriyle tanınan Atilla Özdemiroğlu'na onur, sinema işletmeciliğinde 35 yılı geride bırakan İrfan Demirkol'a emek ödülü verilecek.

SİYAD ÖDÜLLERİ 11 MARTTA TÖRENLE VERİLECEK
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 11 Mart'ta gerçekleştirilecek ödül töreninde, SİYAD üyelerinin 2014 yılında sinema salonlarında en az yedi gün ticari gösterime girmiş yerli ve yabancı filmler arasında yapacağı iki turlu değerlendirme sonucunda belirlenen isimler ödüllerini alacak.

11 DALDA ÖDÜL VERİLECEK

Yerli yapımlar kategorisinde en iyi film, yönetim, senaryo, müzik, görüntü yönetimi, sanat yönetimi, kurgu dalları, kadın oyuncu performansı, yardımcı kadın oyuncu performansı, erkek oyuncu performansı, yardımcı erkek oyuncu performansı ile toplam 11 ana dalda ödül verilecek. Gecede 2014 yılının, sinema yazarları tarafından belirlenen en iyi yabancı filmi de ödülünü alacak. Belgesel film ve en iyi kısa film ödüllerinin de verileceği gecede, SİYAD, Türkiye Sineması'nın 100 yıllık geçmişini de kutlayacak.
Ödül töreninin tarihi daha önce 23 Şubat olarak duyurulmuştu.

Kaynak: CİHAN

12 Şubat 2015 Perşembe 10:58

Nebahat Çehre, Genco Erkal, Yavuz Turgul, Kültür Sanat