Sızı' Oyununun Galası Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu 'Sızı' izleyicilerle buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Sızı" izleyicilerle buluştu.

Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamaya göre, oyunun galası Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Oyunun galasına, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, AK Parti Milletvekili Markar Eseyan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Muhsin Ertuğrul'un eşi Handan Ertuğrul ve birçok sanatçı katıldı.

Salih Efiloğlu'nun kaleme aldığı, Kubilay Penbeklioğlu'nun yönettiği oyunda, Ali Murat Altunmeşe, Emel Bertan, Erhan Özçelik, Ersin Sanver, Esin Umulu, İrem Erkaya, Kamer Karabektaş, Mert Asutay, Musa Arslanali, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Samet Silme, Seda Yılmaz, Şirin Asutay, Yasemin Tunca ve Yılmaz Aydın rol alıyor.

İki perdelik oyun, 14-17 Şubat tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izlenime sunulacak.

Oyunun konusu ise şöyle:

"Yıl 1913, Anadolu coğrafyası dış güçlerin oluşturmaya çalıştığı bir kaosun eşiğindedir. Yıllarca yan yana yaşamış, birbirini kardeş bilmiş halk kışkırtılmaktadır. Bir grup Ermeni ailesi bunun bir parçası olmamak için önce İstanbul'a, sonra Paris'e gitmek zorunda kalır. Yıl 1941, dünya siyaseti daha da büyük bir çıkmaza sürükler onları. Büyüdükçe büyüyen tehlike, yaklaşan savaş, Anadolu özlemi, içinden çıkılmaz bir hale gelir."

Kaynak: AA

26 Ocak 2018 Cuma 13:37

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları, Muhsin Ertuğrul, Harbiye, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri