Sobadan Kombi Yapan Emekli Öğretmen Belediye Başkan Adayı Oldu

Geçtiğimiz günlerde evindeki sobaya kurduğu sistemle doğal gaza benzer bir ısıtma şekli oluşturan emekli öğretmen Vatan Partisi'nden İnegöl Belediye Başkan Adayı oldu.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sobada ısınan sıcak suyu döşediği tesisatla dolaştırarak, 11 yıldır 90 metrekarelik evini ısıtan emekli sınıf öğretmeni Mehmet Atlı, Vatan Partisi'nden İnegöl Belediye Başkan Adayı oldu.

ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bursa'ya gelerek partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı. Plaza 16'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Hacı Bektaş Aykut'un yanı sıra çok sayıda partili katıldı.Bursa'da düzenlenen törende Vatan Partisi Bursa ve ilçelerinin belediye başkan adayları tanıtıldı. Adaylar arasında emekli sınıf öğretmeni Mehmet Atlı da İnegöl Belediye Başkan Adayı olarak tanıtıldı.

ISITMA SİSTEMİNİ NASIL YAPTIĞINI ANLATTI

2004 yılında 28 yıl çalışma süresini tamamlayıp emekli olduğunu aktaran sınıf öğretmeni Mehmet Atlı, sobayla sadece bir odasını ısıtabildiği evinin tamamını nasıl ısıtabileceğini düşündüğünü ve sonunda bir çözüme ulaştığını belirterek, "İlk etapta bir kovalı soba aldım, kovanın yerine 20 litrelik su deposu monte ederek işe başladım. 11 yıl önce, evin içerisine tesisatı döşedim. Evim 3 oda, 1 salon, tümüne petekleri de yerleştirdim. Sistemi kurdum, boruları döşedim. Bir kalorifer pompası ve termostat anahtar yerleştirdim. Sobayı yaktım, ısınan su sistemde dolaşınca bütün ev ısındı. 2 yıl sonra sobayı değiştirip, sistemi maşinga denilen sobaya bağladım. Maşinga sobayı odun ve kömürle çalışan kombi konumuna getirdim. Evimin her yeri 21-22, hatta 25 dereceye kadar ısınıyor. Maliyeti 2 bin lirayı aşmayan bu sistemi sadece kapalı devre ısıtma olarak kullanıyorum. Sıcak su için güneş enerjimiz ve termosifon var" dedi. Atlı, daha önce de hayvan gübresinden elde ettiği biyogazla ocakta yemek pişirmişti.

Sobadan Kombi Yapan Emekli Öğretmen Belediye Başkan Adayı Oldu - Son Dakika

Kaynak: DHA

14 Ocak 2019 Pazartesi 17:35

belediye başkan adayı, Doğu Perinçek, Şule Perinçek, Mehmet Atlı, Hacı Bektaş, İnegöl, Bursa