Söke'de Samim Kocagöz 100. Yaşında Anıldı

Sökeli ünlü yazar Samim Kocagöz 100. yaşında halk kütüphanesinde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Sökeli ünlü yazar Samim Kocagöz 100. yaşında halk kütüphanesinde düzenlenen etkinlikle anıldı.

52. Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen Samim Kocagöz 100 yaşında anma programı ve ebru sergisi Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi'nde yapıldı.

Söke kent Konseyi Kadın Meclisi'nin katkılarıyla gerçekleşen etkinliğe Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Aydın İl Kültür Müdürü Nuri Aktakka, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Söke Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Neriman Arslan başta olmak üzere davetliler katıldı. Şükrü Kocagöz ve A. Seyda Kayhan etkinliğin onur konukları olarak yer aldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan Samim Kocagöz anma programında açılış konuşmasını Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Naciye Çoban yaptı. UNESCO tarafından 2016 yılının Küresel Anlayış Yılı olarak kabul edildiğini, 52. Kütüphaneler Haftası'nda ise temanın küresel anlayışın geliştirilmesi olarak belirlendiğini belirten Naciye Çoban; toplumsal anlayışın gelişmesinde kütüphanelerin ve kitapların çok önemli bir yerinin olduğunu söyledi. Toplumsal anlayışın sağlanmasıyla huzurun olacağını belirten Çoban, bu anlamda kütüphanelerin daha etkin olmaları gerektiğini vurguladı.

Samim Kocagöz 100 yaşında anma programında Söke Kadın Meclisi Başkanı Şennur Parıldar Samim Kocagöz'ün hayatı ile ilgili bir konuşma yaptı. Muradiye Akçavlı 'Cafer Efe', Serengül Bulu 'Kalpaklılar ve Doludizgin', Sevim şahin ve Güler Nalbant 'Nabi'nin Park Kahvesi' konularında sunumlarını yaparlarken; etkinlik plaket töreni ve Mustafa Aygün'ün ebru sanatı sergisinin açılışı ile son buldu. - AYDIN

Kaynak: İHA
31 Mart 2016 Perşembe 15:59
YORUMLAR

Son Dakika