Soma Madencinin Cenazesi Memleketine Uğurlandı

Manisa'nın Soma ilçesinde, çalıştığı özel maden ocağında üzerine kaya parçası düşmesiyle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren maden işçisi 36 yaşındaki Kadir Yayla'nın cenazesi, evinin önünde helallik alındıktan sonra topra verilmek üzere memleketi Balıkesir'in İvrindi ilçesine uğurlandı.

Manisa'nın Soma ilçesinde, çalıştığı özel Maden ocağında üzerine kaya parçası düşmesiyle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren maden işçisi 36 yaşındaki Kadir Yayla'nın cenazesi, evinin önünde helallik alındıktan sonra topra verilmek üzere memleketi Balıkesir'in İvrindi ilçesine uğurlandı.
Soma'nın Eynez Bölgesi'nde faaliyet gösteren Demir Export Madencelik Şirketi'ne ait geçen yıl üretime başlayan kömür ocağında dün (pazartesi) yerin yaklaşık 400 metre altındaki galeride çalışan işçilerden Kadir Yayla'nın üzerine, irice bir kaya parçası düştü. Sol bacağı ile karın bölgesine isabet eden kaya nedeniyle ağır yaralanan Yayla, arkadaşları tarafından dışarı çıkartılıp, işyerine ait ambulansla Soma Özel Medigün Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Yayla, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.
Evli ve iki çocuk babası Yayla'nın cenazesi, bugün öğlende son kez Soma'nın Koğukdere Mahallesi, Namlı Sokak'taki evinin önüne getirildi. Cenaze evin önüne geldiğinde Yayla'nın eşi Ümmühan Yayla, kızları Tuğba Yayla ve Zeynep Su Yayla ile madenci arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Helallik alınıp, dua edilmesinin ardından, Yayla'nın cenazesi, ikindide toprağa verilmek üzere, memleketi Balıkesir İvrindi ilçesi, kırsal Kaşağıl Mahallesi'ne götürüldü.

Kaynak: DHA

28 Haziran 2016 Salı 16:37

Manisa, İvrindi, Balıkesir, Soma, 3. Sayfa
YORUMLAR