Geride mektup bırakan 16 yaşındaki genç kız, baraj gölünde ölü bulundu

Malatya'da geride bir mektup ile cep telefonunu bırakarak ortadan kaybolan 16 yaşındaki genç kız Karakaya Baraj Gölü'nde ölü bulundu.

Kendisinden bir süre haber alınamayan 16 yaşındaki B.K., arkasından bir mektup bırakarak Karakaya Baraj Gölü'nde intihar etti. Genç kız mektubunda kardeşlerine sahip çıkılmasını istedi.

Olay, Yeşilyurt ilçesine bağlı Mahmutlu Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 16 yaşındaki B.K.'dan bir süre haber alamayan yakınları durumu jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri Karakaya Baraj Gölüne mevkiinde B.K.'ya ait olduğu değerlendirilen bir cep telefonu ile bir de mektup buldu. B.K.'nın baraj gölüne girmiş olabileceğini değerlendiren ekipler Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma ekibine bilgi verdi. Olaya yerine gelen su altı arama kurtarma ekipleri yaklaşık 1 saat süren arama çalışması sonucu B.K.'nın cansız bedenine kıyıya 20 metre uzaklıkta ulaştı.

MEKTUPTA YÜREK BURKAN İFADELER

Genç kızın mektubunda, "Eğer bu mektubu görürseniz, ailemden tek dileğim kardeşlerime hayatı sevdirmeye çalışın. Onlara çok iyi bakın. Azıcık hatırım varsa onları hiç üzmeyin, üzülmelerine izin vermeyin. Benim içinde kimse üzülmesin. Ben en büyük dileğimi gerçekleştiriyorum. Baba benim kıymetimi hiç bilmedin. Diğer çocuklarının ve karının kıymetini bil, olur mu. Onları hiç üzme" yazdığı görüldü.

GENÇ KIZIN İNTİHAR ETTİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Jandarma ekiplerinin ilk belirlemelere göre, intihar olarak değerlendirdiği olayla ilgili inceleme başlatılırken, dalgıçlar tarafından kıyıya çıkarılan B.K.'nın cenazesi adli tıp morguna kaldırıldı.

Geride mektup bırakan 16 yaşındaki genç kız, baraj gölünde ölü bulundu - Son Dakika
Kaynak: İHA
15 Eylül 2020 Salı 22:30
YORUMLAR (52)
  • diyojen : dinde intihar günah. Müslüman bir ülkede yaşıyor ve her gün farklı yaş ve cinsiyette kişiler kendi canlarına kıyıyor. bir baba çocuklarına bakamadığından. bir adam işini kaybettiğinden ,bir kadın işkenceden vs. Bu düzen yılan gibi aramıza girdi bizim rengimizi ve şeklimizi değiştirdi. Her haksızlık da ADALETİ Allah dan ister olduk.
    Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Eyüp Uluca : Tamda evimin altında keşke orda olupta onu kurtarabilseydim mekanın cennet olsun kardeşim
    Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Salih Yalçın : İşsizlik geçim sıkıntısını borç batağı kredi borç aile içi şiddet kadın cinayetleri ve intaharları çatışma eroin hani nerde dindar nesil milleti soyup soğana çevirdiniz günahı bizi yönetenlerin boynuna
    Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika