2 gündür kayıp olarak aranan adamı, arkadaşı 10 bin lira için öldürmüş

Kırıkkale'de 2 gündür kayıp olan 50 yaşındaki Murat Öztürk'ün, arkadaşı tarafından 10 bin lira için bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Zanlı sorgu sırasında cinayeti itiraf ettikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kırıkkale'de, 2 gündür kayıp olarak aranan 50 yaşındaki Murat Öztürk, arkadaşı Y.Y. tarafından 10 bin lira için öldürülüp cansız bedeninin gömüldüğü ortaya çıktı. Gözaltına alınan 29 yaşındaki Y.Y, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SORGUDA İTİRAF ETTİ

Kent merkezindeki bir çay ocağında çalışan evli ve 3 çocuk babası Murat Öztürk, 2 gün önce kayboldu. Ailesinin kayıp başvurusu üzerine polis, Öztürk için arama çalışması başlattı. Yapılan çalışmalar kapsamında, Murat Öztürk'ün kaybolduğu gün, çalıştığı çay ocağından arkadaşı Y.Y. ile birlikte ayrıldığı belirlendi. Gözaltına alınan Y, sorgusunda Öztürk'ü öldürdüğünü itiraf etti.

10 BİN LİRA İÇİN ÖLDÜRDÜ

Y.Y, ifadesinde Murat Öztürk'ü üzerindeki 10 bin TL'yi almak için otomobiliyle Keskin ilçesine bağlı Çipideresi köyüne götürdüğünü, burada bıçaklayıp öldürdükten sonra cansız bedenini gömdüğünü anlattı. Y.Y'nın gösterdiği yerde yapılan kazıyla Murat Öztürk'ün cansız bedeni bulundu. Y.Y, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 gündür kayıp olarak aranan adamı, arkadaşı 10 bin lira için öldürmüş - Son Dakika
Kaynak: DHA
15 Ağustos 2020 Cumartesi 17:09
YORUMLAR (22)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika