Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı'ndan Bakan Albayrak'a destek: Ekonomimizin çarkları dönüyor

Son dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a destek vererek, faiz lobilerine ve döviz manipülatörlerine inat ekonomimizin çarklarının dönmeye devam ettiğini söyledi.

Altın ve döviz fiyatlarındaki aşırı yükseliş sonrası bir açıklamada Cumhurbaşkanlığı'ndan geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Ekonomi ve sanayinin çarklarının dönmeye devam ettiğini belirterek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a destek verdi.

#BeratAlbayrakınYanındayız hashtag'iyle paylaşım yapan Oktay, şunları söyledi:

"Faiz lobilerine ve döviz kuru üzerinden manipülasyon yapmak isteyenlere inat ekonomimizin ve sanayimizin çarkları salgın döneminde dönüyor ve güçlü şekilde dönmeye de devam edecektir."

Ekonomideki gelişmelere ilişkin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise şunları dedi:

"Türkiye yükselmeye devam eden güçtür. Ekonomide, dış politikada, terörle mücadelede, iç politikada, sosyal politikalarda hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz.

'Millet siyaseti'mize karşı 'lejyoner siyaseti' ile karşı çıkanların propagandalarının amacını görüyoruz.Milletimizin talimatları ile konjonktüre dayanmayan, kalıcı ve sürekliliği olan politikalarla ekonomimizin, güvenliğimizin ve demokrasimizin gücünü garanti altına alan adımları atmaya devam edeceğiz. Milletimiz kendisi için çalışanların yanındadır.

"HÜKÜMETİMİZ DİMDİK AYAKTADIR"

Amacımız konjonktürel olmayan, gelecek nesiller için kalıcı olan yapıları oluşturmaya devam etmektir. Kalıcı ve sürekliliği olan kararlarla ekonomimizi milli çıkarlarımızı ve güvenliğimizi teminat altına almaya devam eden politikalar uygulamak siyasi hareketimizin varlık sebebidir.

Hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimi ile dimdik ayaktadır. Her türlü kriz senaryosunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız ve hedeflerimize yürüyeceğiz.

"PROPAGANDALARI YİNE BOŞA ÇIKARACAĞIZ"

Refah, güvenlik, adalet ve demokratikleşme üreten politikaları her türlü etkiden koruyacak kalıcı imzalar atma yolunda geleceğe kararlılıkla ve güçle yürüyoruz. Siyasetimizi konjonktürel etkilere teslim etmeye çalışan propagandaları yine boşa çıkaracağız.

Sürekli kriz senaryolarının emrine girerek, hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alan propagandaların amacını ve siyasi adresini biliyoruz. Bunları defalarca gördük. Bunların itibarı ve siyasi geleceği yoktur.

"SİYASETİMİZ MİLLETE DAYANMAKTADIR"

Bizim için önemli olan milletimizin talimatlarıdır. Milletimizin her bir ferdinin sesine kulak vermek en yüksek siyasi hassasiyetimiz ve ilkemizdir. Her bir ferdiyle tüm milletimizin sesine kulak vererek, siyasi sözümüzü sadece milletimizin talimatı ile inşa ediyoruz.

Lejyoner siyaseti ile hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alanların ekonomide, güvenlikte ve dış politikada demokrasimizi bağımlı hale getirmeye çalışan sözde politikaları ve propagandaları ile mücadelemiz sürecektir. Ülkemiz büyüktür, siyasetimiz milletimize dayanmaktadır.

İşi gücü kriz senaryolarına dilencilik yapmak olan, siyasiler 'bağımlılık bağımlısı' haline gelmiş bir siyasi dayatma peşindeler. Bunların, Cumhurbaşkanımızı ve bakanlarımızı hedef alan çirkin propogandaları yok hükmündedir."

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı'ndan Bakan Albayrak'a destek: Ekonomimizin çarkları dönüyor - Son Dakika Ekonomi
07 Ağustos 2020 Cuma 14:02
YORUMLAR (49)
  • Bulut : Boşuna bir yerlerinizi yormayın terör seviciler reis başımızda bizde yanındayız devletim bayrağımda vatanımda çok şükür ayakta ve kimseyede bağlı değiliz size kalsa çıkarlarınız İçin vatanınızı satarsınız !
    Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
  • krtl : Allah rizasi icin birsey yapicaz demeyin siz, Neye el atsaniz ucusa geciyor dolari 1 lira yapacagiz dediniz dolar ucusta sakin ama sakin " burasi cok onemli dolarin nasil dusecegini goreceksiniz demeyin" Allah rizasi icin demeyin yoksa dolar 14 e firlicak korkusu yasiyoruz yeter artik en azindan susun...
    Cevap Yaz 9 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika