Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesine gitti

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere 6.8'lik depremle sarsılan Elazığ'a gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin olduğu ilk andan bu yana gelişmeleri anbean takip etti. Erdoğan depremi yerinde incelemek üzere Elazığ'a gitti.

Cumhurhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a ulaştı. Erdoğan'a, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay eşlik ediyor.

22 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar toplam 22 kişi hayatını kaybetti, 382'si yaralı olmak üzere 1031 kişi hastanelere başvurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) saat 20.55'te Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğünde Deprem kaydedildiğini açıklamasının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Erdoğan, deprem felaketinin yaşandığı ilk anlarda sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır" demişti.

"MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ"

Erdoğan, Twitter paylaşımında şu ifadelere yer vermişti: "Elazığ'da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremde vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Başta AFAD, Kızılay ve Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla milletimizin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."

PUTİN TAZİYELERİNİ İLETTİ

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziyelerini ilettiği bir telgraf gönderdi. Putin, hayatını kaybedenler sebebiyle Erdoğan'a üzüntülerini iletti.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesine gitti - Son Dakika
Tayvanlı deprem kâhini, Türkiye'nin doğusu için üç gün önce uyarmış Tayvanlı deprem kâhini, Türkiye'nin doğusu için üç gün önce uyarmışÜnlü isimler Elazığ depremi sonrası tek yürek oldu! Üst üste paylaşım yaptılar Ünlü isimler Elazığ depremi sonrası tek yürek oldu! Üst üste paylaşım yaptılarTHY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çekti THY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çektiSon dakika: Biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesinde olmak üzere iki kişi daha kurtarıldı Son dakika: Biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesinde olmak üzere iki kişi daha kurtarıldı21 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin boyutları gün ağarınca ortaya çıktı 21 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin boyutları gün ağarınca ortaya çıktıSosyal medyada sahte hesap açan vicdansızlar, 'Enkaz altındayım' diye tweet attılar Sosyal medyada sahte hesap açan vicdansızlar, 'Enkaz altındayım' diye tweet attılarSon dakika: Elazığ'da 6 aylık hamile bir kadın enkazdan sağ olarak kurtarıldı Son dakika: Elazığ'da 6 aylık hamile bir kadın enkazdan sağ olarak kurtarıldıElazığ'daki deprem sonrası ABD'den korkutan harita! Elazığ'daki deprem sonrası ABD'den korkutan harita!Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladıBerna Laçin'in deprem sonrası yaptığı vergi paylaşımı eleştiri yağmuruna tutuldu Berna Laçin'in deprem sonrası yaptığı vergi paylaşımı eleştiri yağmuruna tutulduYerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldı Yerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldıElazığ'a gönderilen bir yardım paketinin içinden çıkan not, okuyanları duygulandırdı Elazığ'a gönderilen bir yardım paketinin içinden çıkan not, okuyanları duygulandırdıSon dakika: Depremden 12 saat sonra enkaz altından çıkarılan 12 yaşındaki çocuk vefat etti Son dakika: Depremden 12 saat sonra enkaz altından çıkarılan 12 yaşındaki çocuk vefat ettiİran ve Kosova, Elazığ depremi için Türkiye'ye desteğini duyurdu İran ve Kosova, Elazığ depremi için Türkiye'ye desteğini duyurduSon dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybetti Son dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybettiDepremi önceden bilen isimden korkutan uyarı: Fay hattı uyanmaya başladı Depremi önceden bilen isimden korkutan uyarı: Fay hattı uyanmaya başladı
25 Ocak 2020 Cumartesi 14:56

Deprem, Elazığ, Güncel, Son Dakika

Son Dakika