Dilenci, "Oscarlık" bayılma performansı ile vatandaşları dolandırmaya kalktı

İstanbul Taksim'de, simitçi kılığında dolaşan bir dilenci, turistlerin önünde kendini yere atıp bayılma numarası yaparak insanları dolandırıyordu. Şahsı bir süredir takip eden polisler, İstiklal Caddesi'nde bayılma numarası yapan adamı gözaltına alarak, vatandaşları dolandırıcıya karşı uyardılar.

Taksim'de elinde simitlerle vatandaşların önünde kendini yere atıp hasta numarası yapan simitçi kıskıvrak yakalandı. Sahte simitçinin kendini yere atarak attığı 'Oscarlık' duygu sömürüsü performansı ise saniye saniye kameralara yansıdı. Polis, bir süredir takip ettiği dolandırıcıyı bir bayılma numarasının ardından yakaladı.

Yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olan İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'nda, dilenciler her geçen gün farklı yöntemlerle insanlardan para topluyor. Taksim Meydanı'nda simitçi gibi dolaşan R.G., turistlerin önüne doğru kendini yere atıp bayılma numarası yaparak duygu sömürüsü yaptı.

BAŞKA SOKAKTA TEKRARDAN KENDİNİ YERE ATTI

Simitçinin yere düştüğünü gören vatandaşlar hemen yardım etmek isterken, durumu fark eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Tim Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler şahsı takibe aldı. İstiklal Caddesi'ne doğru ilerleyen şahıs tekrar kendini yere attı ve vatandaşlar yardım etmeye çalıştı.

Bu sırada güven timleri devreye girerek R.G.'yi yakalayıp vatandaşları şahsın dilenci olduğu noktasında uyardı. Dilenci gitmemek için dirense de ekipler işlem yapmak üzere şahsı Taksim Polis Merkezi'ne götürdü.

187 LİRA CEZA

Şahsa kabahatler kanunu gereğince çevreye rahatsızlık vermekten ötürü 187 lira ceza kesildi. Vatandaşların duygularını istismar ederek dilenmeye çalışan kişi kameralar tarafından görüntülendi. R.G.'nin geçtiğimiz yıllarda da aynı yöntemle insanların duygusunu sömürdüğü anlar kameralara yansımıştı.

Dilenci, "Oscarlık" bayılma performansı ile vatandaşları dolandırmaya kalktı - Son Dakika
Kaynak: İHA
09 Ağustos 2020 Pazar 07:43
YORUMLAR (16)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika