Avustralya'da polisin kafasını tekmelediği kişi yoğun bakıma alındı

Avustralya'nın Victoria eyaletinde iddiaya göre polisin orantısız güç kullandığı şahıs yoğun bakıma kaldırıldı. Gözaltına almak istedikleri şahıs ikna olmadığı için güç gösterisi yapan 5 polis şahsın kafasına tekme atarak darbetti. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Avustralya'nın Victoria eyaletinde polis ekiplerinin önce arabayla çarparak sonra başına tekme atıp darbettiği şüpheli şahıs, kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı. Polisin şüpheliyi darp etme anı ise aracıyla olay yerinde bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

YAPAY KOMAYA SOKULDU

Avustralya'nın Victoria eyaletindeki Melbourne şehrinde pazar günü polis memurları seyir halindeki polis aracının önünde duran şahsa önce araçla çarptı daha sonra darbetti. 5 polis memuru tarafından başı tekmelenen 32 yaşındaki şahsın aldığı darbeler nedeniyle beyninde hasar oluştuğu ortaya çıktı. Yoğun bakıma alınan şahsın beynindeki hasarın tespit edilmesi için yapay komaya sokulduğu belirtildi.

''POLİS ORANTISIZ GÜÇ KULLANDI''

Darp edilen şahsın ailesi olay hakkında bağımsız soruşturma yürütülmesini isteyerek, polisin orantısız güç kullandığını söyledi. Şahsın avukatı Jeremy King yaptığı açıklamada, müvekkilinin suç işlemediğini ve gözaltı sırasında savunmasız olduğunu ifade etti.

"SALDIRGAN DAVRANIŞLAR SERGİLEDİ"

Victoria polisi tarafından yapılan açıklamada, "Polis memurları olay yerine vardığında şahıs gözaltına alınmamak için saldırgan davranışlar sergileyerek polis aracına zarar verdi. Olay sırasında şahıs tarafından saldırıya uğrayan polis memuru biber gazı kullanarak şahsı etkisiz hale getirdi ve gözaltına aldı. Hemen ardından hastaneye kaldırıldı" ifadesini kullandı. Darp edilen şahsın daha önce psikolojik tedavi gördüğü ifade edildi.

Avustralya'da polisin kafasını tekmelediği kişi yoğun bakıma alındı - Son Dakika
Kaynak: İHA
15 Eylül 2020 Salı 12:22
YORUMLAR (5)
  • . : Aslında verecek şoku bağlayıp götürecek daha temiz.boşuna ölüyorlar.bizdede polise denmeyen yok.gerçi sadece ona değil tüm kamu çalışanlarına.yeni yasalar çıksa arrık.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika