Görenlere pes dedirtti! Yardım kutusuna çocuklarını sokup kıyafet çaldılar

İstanbul'da kağıt toplayıcılığı yapan bir aile, ihtiyaç sahipleri için kıyafetlerin konulduğu kutuya küçük çocuklarını sokarak hırsızlık yaptı. O anlar evinin balkonundan olaya şahit olan şahıs tarafından videoya alındı.

Küçükçekmece'de kağıt toplayıcılarının ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere belediye tarafından konulan kutuya çocuk sokarak kıyafet almaları kameralara yansıdı.

ÇOCUĞU KUTUYA SOKARAK KIYAFETLERİ ÇALDILAR

Olay, dün Sabah saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Kağıt toplayıcılığı yapan bir aile motosikletle çöp kutusunun yanına yaklaştı. Bir kadın, çocuğu kutuya sokarak, buradaki kıyafetleri çocuk yardımıyla almaya başladı. Sonrasında kadının da yardımıyla kutudan çıkan çocuk, geldikleri motosiklete binerek bölgeden uzaklaştı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde, kadının kutudan kıyafet aldığı sonrasında ise içeriden bir çocuğunun çıktığı görülüyor.

"ÇOCUĞUN BAĞIRMASI DİKKATİMİZİ ÇEKTİ"

O anlara şahit olan Yalçın Kır, "Sabah balkonda eşimle beraber kahve içiyorduk. Küçük bir çocuğu giyim kutusunun içerisine koymaya çalışıyorlardı. Çocuğun bağırması dikkatimizi çekti. Çöpe koyarken zorlanıyorlardı sanırım. Ben de videosunu çekeyim dedim. İşin mizansen yanı var ama ironi tarafları da çok fazla. Hiç sahipleri olmadıkları bir şeye çok çabuk ulaşma gibi bir ironi var. Biraz tebessüm ettik ama buraya vatandaşlar ihtiyaçları olanlara burada giysilerini koyuyorlar. Hem üzücü hem ironi hem de mizah yanı var. Burada sürekli çöpleri karıştırıyorlar. Burada plastik ve kağıtları alırken, bu da cazip geldi demek ki onlara. İçerisine çocuğu sokmak çok enteresan. Ben de sonradan fark ettim. O kısım beni çok güldürmüştü. İnsanların ihtiyacı varsa bu yola tenezzül etmemeleri gerekiyor. Zaten bu eşyalar onlar için veriliyor" dedi.

Görenlere pes dedirtti! Yardım kutusuna çocuklarını sokup kıyafet çaldılar - Son Dakika
Görenlere pes dedirtti! Yardım kutusuna çocuklarını sokup kıyafet çaldılar - Son Dakika
Kaynak: DHA
13 Ağustos 2020 Perşembe 09:16
YORUMLAR (34)
  • Çalan : Çalan bendim , çocuğuma elbise alacak param yoktu. Yarin sokakta çiplak Çocuk var diye haber olur diye cok kordum ondan yaptim
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Yoruma bak : Tok açın halinden anlamaz. Çok gülmüşler neresi komik bunun garibanlar çöpün kenarına temiz poşet içinde koysanız ya kuyafetleri.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika