Bursa'da yol çalışması yapılan alanda göçük: 1 kişi öldü

Bursa'da Doğancı Barajı yakınlarında dağdan gelen kaya ve ağaç parçaları heyelena yol açtı. İş makinelerini bekleyen gece bekçisi aracının içinde göçük altında kalarak hayatını kaybetti. Heyelan havadan görüntülendi.

Bursa'da Doğancı Barajı yakınlarında dağdan kopan kaya ve ağaç parçaları heyelena yol açtı. Yaşanan afette 1 kişi hayatını kaybetti. 2 iş makinesinin de toprağın altında kalarak kullanılamaz hale geldiği Orhaneli Keles yolunda yol açma çalışması devam ediyor.

GECE BEKÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Alınan bilgiye göre, sabaha karşı Doğancı Köyü yakınlarında büyük bir gürültüyle heyelan meydana geldi. İstinat duvarı örme çalışmasının devam ettiği bölgedeki heyelanda büyük kaya ve ağaç parçaları yola savruldu. Bölgede iş makinelerini bekleyen gece bekçisi Süleyman Sarı (70) 16 BUK 66 plakalı otomobilinin içinde göçük altında kalarak hayatını kaybetti. Doğancı Köyü'nden olduğu öğrenilen Sarı'nın aracı pestile dönerken, bölgede park halindeki 2 iş makinesi de kullanılmaz hale geldi. Süleyman Sarı'nın gece soğuk olduğu için etkilenmemek için aracının içinde bölgedeki iş makinelerini beklediği belirtildi.

YOL AÇMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

112, AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Aracının içinde hayatını kaybeden Süleyman Sarı'nın cansız bedeni ambulans tarafından hastaneye kaldırıldı. Heyelan sebebiyle Bursa Orhaneli ve Keles yolları iki taraflı trafiğe kapandı. İş makineleri yola savrulan ağaç ve kaya parçalarını kaldırıp yolu açabilmek için çalışma başlattı.

Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bursa'da yol çalışması yapılan alanda göçük: 1 kişi öldü - Son Dakika
Kaynak: AA
15 Eylül 2020 Salı 08:35
YORUMLAR (2)
  • edd : onları türkiye zaten kulanmıyor ki :D burası türkiye yahu bi anlayamadınız teknoloji bile kullanamıyoruz baksana kepçelerin haline bindgi dalı kesmişler resmen
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika