Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu düzenlendi: 7 gözaltı

İzmir'de Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu düzenlendi. Çok sayıda tarihi eserin ele geçirildiği operasyonda, olayla ilgili 7 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'in Menemen ilçesi merkezli yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda çok sayıda tarihi eser ele geçirilirken olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.

ELE GEÇİRİLEN TARİHİ ESERLER VE PARALAR

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ege Bölgesi'nde Menemen ilçesi ve yakınlarından, kazı ve başka yöntemlerle elde ettikleri menkul tarihi değerleri yurt dışına kaçırmak üzere olan örgüt takibe alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile başlatılan organize çalışma neticesinde bu sabah, Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından operasyon emri verildi. İzmir'in Menemen ilçesi merkezli, Manisa'nın Salihli ve Turgutlu ilçelerinde yapılan operasyon sonucunda, şu ana kadar yapılan aramalarda yaklaşık 70 bin parça sikke, heykel gibi tarihi eser niteliği taşıyan deliller ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 70 bin Amerikan doları ve 11 bin Euro ele geçirildiği öğrenildi.

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün de verdiği destekle yapılan operasyonlarda konu ile alakalı 7 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, ele geçirilen tarihi eserlerin sayımının sürdüğü bildirildi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

İzmir Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yapılan operasyonun, şu ana kadar yapılan aramalarda ele geçirilen tarihi eser miktar ve değeri dikkate alındığında, Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu olduğu da aktarıldı.

Gözaltına alınan şahısların işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu düzenlendi: 7 gözaltı - Son Dakika
Kaynak: İHA
13 Ağustos 2020 Perşembe 19:08
YORUMLAR (6)
  • Şafak : Her olay cumhuriyet tarihinin en büyüğü oluyor ne hikmetse şimdi cumhuriyet tarihin en büyük osuruğunu paylaşacam burası çokemelli dikkat edin..
    Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika