Son Dakika: 32 bin sağlık personeli alımı için başvuru tarihleri belli oldu

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın müjdesini verdiği 32 bin sağlık personeli alımı için başvurular 26 Mart-30 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği 32 bin sağlık personeli alımıyla ilgili detayları duyurdu. Bakan Koca, "Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak" dedi.

Bakan Koca tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

"Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz. Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

11.000'i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687'si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır. Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak.Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun."

Son Dakika: 32 bin sağlık personeli alımı için başvuru tarihleri belli oldu - Son Dakika Ekonomi
25 Mart 2020 Çarşamba 14:55
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR (21)
 • Anestezi : Sağlıkçıların virüse yakalanma ve ölme ihtimali çok yüksek.yaşadığım apartmana hızlı ve gizli giriyorum zombi gibi bakıyorlar.para istemiyorum izinler iptal maske bile çok az sayılı veriliyor hastane yemekhanesinden yemek yemeye korkuyoruz.bu virüs bana kesin bulaşacak hiç şüphem yok
  Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
 • Hasan Yılmaz : Onbinlerce sağlık yönetimi bölümü mezunu var atama da neden yer verilmiyor yazık günah değil mi adı bile sayılmıyor bu bölüm neden açıldı bunun hesabını verin 32000 alımda 1 tane olmaz mı
  Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
 • Millet olarak : Devlet kadrosuna girmek için ağlayıp sızlarlar hatta eylem yaparlar. İşe girdikten sonra öğrencilerin, vatandaşın Yüzüne bakmazlar...
  Cevap Yaz 8 7 Yayından Kaldır
 • Yasmin : İmamı bir kenara bırakalımda, bu kriz zamanında 20 bin tane ögretmen alımı çokmu gerekliydi.?
  5 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika