Bakan Soylu'dan CHP'ye Şehit Cenazesi Tepkisi: Terörle Flört Etmek Kabul Edilemez

İçişleri Bakanı Soylu, ''CHP'lileri şehit cenazesine almayın'' sözleri ile ilgili açıklama yaptı. Soylu, ''Terörle flört etmek kabul edilebilir değil'' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''CHP'lileri şehit cenazelerinde protokole almayın'' sözleri ile ilgili açıklama yaptı. Soylu, ''Terörle flört etmek kabul edilebilir değil'' dedi.

SOYLU, CHP'YE TEPKİ GÖSTERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Soylu ''CHP'lileri şehit cenazelerinde protokole almayın'' talimatı ile ilgili açıklama yaptı. Soylu, ''Terörle flört etmek kabul edilebilir değil'' dedi. İçişleri Bakanı Soylu, CHP'nin HDP gibi bir partiyi Meclis'e taşıdığını da söyledi.

''CHP, HDP GİBİ BİR PARTİYİ MECLİS'E TAŞIDI''

Biz meşrutiyet alanını korumakla mükellefiz ve koruyoruz, ama terör ile ilgili bir konuda, şunu değerlendirmeli. Ben bugün Ağrı'daydım. 11 evladı olan bir babanın siyasal tercihi nedeni ile katledildiği, ve o ailenin, cumhurbaşkanımızın talimatı ile yalnız olmadığını hissettirmeye gittim.Ben devletin İçişleri Bakanıyım, sizin evinizde sizin başınıza bir şeygeldiği zaman sorumlu hissetmezsem görevime nasıl devam edeyim. Diyarbakır'da Lice ilçe başkanımızı katlettiler. Korku ile baskıyla siyasetin alanını daraltarak bu olmaz. Şimdi bu yapıyı İzmir'de artı 6 puan ile TBMM'ye taşıyorsunuz. TBMM ye taşınınca meşruiyet alanın taşıyınca bunların rahat mı duracağını düşünüyorsunuz?''HDP'ye seçmen şans verdi, sistem içinde olması daha iyi değil mi?'' sorusuna Soylu, ''Hülyalar üzerinden yürümüyor, böyle bir şey yok, terör örgütünden bahsediyoruz, kıytırık bir mafya yüzünden insanlar evlerinden çıkamıyorlar, PKK'nın ise kocaman bir organizasyonu var, arkasında dünya var, daha yeni ABD'nin örgüte sağladığı silahlar menşei ile birlikte lehimizde.'' yanıtını verdi.

''BÖLGE HALKINDAN İNTİKAM ALIYORLAR''''

Güneydoğu'da 6 puan düştüler, bölge insanından planlı eylem ile intikam alıyorlar. 11 çocuğu olan bir adamı katlettiler, bu sadece insanların güvenliği değil demokrasinin de güvenliğini sağlamak zorundasınız. Siz AK Parti ve Tayyip Erdoğan nefreti üzerinden bir şeye kapılmış olabilirsiniz ancak devlet devam ediyor. Adam geldi infaz etti, CHP gibi meşru bir parti kendi meşruiyetini PKK'nın uzantısı olan bir partinin arkasına koydu. Bir meşruiyeti de PKK ile savaşan bir komutanın apoletlerini sökeceğini söyleyerek, terör bölgesinde sınırda, mesela Kandil Operasyonu yapılacaksa TSK'nın oradaki yöneticisi konumunda olan Paşanın apoletlerini sökeceğini söyleyerek koydu. Şimdi Kandil ile ilgili adımlar atılacak, Kandile gitmeniz gerek yok dedi, buradan mesajı alan terör örgütü oldu.CHP'den teröre karşı birlikte duruş beklerim, tam tersini görüyoruz.''

Bakan Soylu'dan CHP'ye Şehit Cenazesi Tepkisi: Terörle Flört Etmek Kabul Edilemez - Son Dakika
02 Temmuz 2018 Pazartesi 20:23

Son Dakika