Son Dakika: Trabzonspor'a müjde! Sörloth'un cezası 1 maça indirildi

Son dakika: Tahkim Kurulu, Trabzonspor'un Norveçli oyuncusu Alexander Sörloth'a verilen 2 maçlık cezayı, 1 maça indirdi. Cezasını BB Erzurumspor maçında çeken golcü oyuncu Sivasspor maçında forma giyebilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 2 maçlık cezaya çarptırılan Alexander Sörloth'un cezasını bir maça indirdi. Norveçli futbolcunun para cezası ise 8 bin 500 TL'den 4 bin 500 TL'ye düşürüldü. Golcü oyuncu, Teknik Direktör Hüseyin Çimşir'in görev vermesi halinde Sivasspor mücadelesinde forma giyebilecek.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth ile ilgili PFDK'nın 13.02.2020 tarihli E.2019-2020/622 K.2019-2020/713 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen,14.02.2020 Cuma günü saat 17:30'da Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander SORLOTH, Kulüp Başkanı Ahmet Ali AĞAOĞLU, Kulüp yönetim kurulu üyesi ve vekili Av. Eda LERMİ ZORER'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

- Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.'nin futbolcusu Alexander Sorloth'un rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FTD'nin 43 ve 35/4. maddeleri uyarınca PFDK tarafından verilen 2 resmi müsabakadan men ve 8.500,00 TL para cezasının; tahrikin derecesi, futbolcunun aldığı darbelerin ağırlığı dikkate alındığında, FDT'nin 12.maddesinin uygulanması suretiyle; 1 resmi müsabakadan men ve 4.500,00 TL para cezası şeklinde düzeltilmesine oybirliği ile karar verilmiştir"

Son Dakika: Trabzonspor'a müjde! Sörloth'un cezası 1 maça indirildi - Son Dakika Spor
14 Şubat 2020 Cuma 20:17

Trabzonspor, Sivasspor, Futbol, Spor, Son Dakika
YORUMLAR (5)
  • vdt : niyet okuyarak ceza verilmez kırmızı kartın cezası bellidir, ne bekliyoruz tahkimden ne derlerse onu yapıyorlar daha bununlada bitmedi SİVAS maçında tahkim toplanmışken bir kırmızı ve penaltı kararını da peşin almışlardır.
    Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Wizaralı : Gs bjk el fenerini anladıkta şu rizelilerin karın ağrısını bir türlü anlamadım aga olm filler tepinir atta siz ezilirsiniz unutmayın. 3 buyuklere gelince konu bizolunca düşman kardeşler bir araya nasılda geliyorsunuz vakameye verilen kırmızıda sustunuz muriçin ıptal edilen cesasına sustunuz bizim ts de geçmişte size yapılan kıyaklarını örnek göstermiş sizde haya yok olsa bundan utanırdınız
    Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır

Son Dakika