Trump'tan ABD'nin Suriye'den Çekilmesiyle İlgili Yeni Açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, ABD askerlerinin Suriye'den çekilmesine ilişkin, 'Askerlerimiz Suriye'den çekiliyor ama bunun çabuk olacağını asla söylemedim.' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den Amerikan askerlerinin çekileceğini ancak bunun çabuk olacağı yönünde bir açıklamayı yapmadığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump

ZAMAN AÇIKLAMASI KAFALARI KARIŞTIRDI

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da gazetecilerle açıklamalarda bulundu. Daha önce ABD'nin4 ay gibi bir zaman diliminde Suriye'den çekileceğini söyleyen Trump, bu kez, ""Askerlerimiz Suriye'den çekiliyor ama bunun çabuk olacağını asla söylemedim." dedi.

TRUMP'IN DANIŞMANININ SÖZLERİ ANKARA'DA TEPKİYLE KARŞILANDI

Öte yandan, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, "Kürtleri korumaya yönelik anlaşma imzalanmadan askerimiz Suriye'den çekilmeyecek." şeklinde bir açıklama yaptı. Bolton'un açıklamasına ilk tepkiyi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gösterdi. Kalın, "Türklerin Kürtleri hedef aldığı iddiası akıl dışıdır. Türkiye'nin hedefi DAEŞ, PYD/PKK terör örgütleridir." dedi.

Trump'tan ABD'nin Suriye'den Çekilmesiyle İlgili Yeni Açıklama - Son Dakika
06 Ocak 2019 Pazar 17:50

Amerika Birleşik Devletleri, Demokratik Birlik Partisi, İbrahim Kalın, Donald Trump, Beyaz Saray, John Bolton, Türkiye, Suriye, Ankara, Işid, PKK