Son Umut Filmi

Son Umut filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Son Umut filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Dünya, 2027: Gelecek için umut gittikçe önemini kaybeden bir kaynak oluyor. Son doğan bebeğin üzerinden neredeyse 19 yıl geçmiş ve açıklanamayan evrensel çocuksuzluk her geçen yıl beşeriyet sınırlarını, gelecekteki tüm haklarından vazgeçirmeye yaklaştırmıştır. Çoğu insan kaçınılmazı benimsemeyi seçip, ayrılıkçılığın, kanunsuzluğun ve nihilizmin içine çekilirken, diğerleri birleşik bir gezegen ve yavaş yavaş azalan nüfus için mücadeleye devam eder.

Büyük Britanya militarist emperyalist siyaseti sayesinde hiç artmayan iç çekişmelerle, buna karşılık kıyılarında olağanüstü yasadışı mülteci istilâsı görünerek ayakta kalmayı başaran idari bölgelerden biridir. Ama sıkı, totaliter bir yönetimle bu “mülteciler” gözaltı kamplarına toplanıp sınır dışı edilmektedir.

Theo (CLIVE OWEN) için, tüm bu olaylar önemsiz olup, kendisinin duygusuzluk durumuna sahip olmasına neden olur. Bir zamanlar hem aşkta hem savaşta Theo’nun ortağı olan Julian, mülteci nüfusun hakları için mücadele eden gizli bir örgütün başıdır. Theo’yu kaçırarak örgütündeki genç bir kadın olan Kee’nin tehlikesizce ülke dışına götürülmesi için gerekli olan kâğıtları elde etmesi için yardım ister.

Yönetmen: Alfonso Cuarón
Senaryo: Alfonso Cuarón, P.D. James
Oyuncular: Charlie Hunnam, Chiwetel Ejiofor, Michael Caine, Julianne Moore, Clive Owen
Filmin Türü: Macera, Gerilim,
Orijinal Adı: Children of Men
Yapımcı Firma: Universal Pictures, Strike Entertainment
Yapım Yılı: 2006
Yapım Ülkesi: İngiltere, ABD
Orijinal Dili: İtalyanca, Romence, İngilizce, İspanyolca
Filmin Süresi: 109 dk.
Resmi Sitesi: http://childrenfilm.ru/
Dağıtıcı Firma: UNP Filmcilik
Vizyon Tarihi: 01.12.2006

06 Temmuz 2011 Çarşamba 12:45

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Büyük Britanya, İtalya Serie A, Julianne Moore, Michael Caine, İngiltere, Universal, Yönetmen, Britanya, Siyaset, Alf, Mac, Son Dakika

Son Dakika