Sorgun'da 15 Temmuz Konferansı

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında '15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Yurttaşlık Bilinci' konulu konferans düzenlendi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Yurttaşlık Bilinci" konulu konferans düzenlendi.
İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonundaki konferansa konuşmacı olarak Bozok Üniversitesi öğretim üyelerinden Yard. Doç. Dr. Recep Temel konuşmacı olarak katıldı.
İstiklal Marşı ve Kur-an'ı Kerim tilaveti ardından konuşmasına başlayan Temel, yeni yetişen nesillere yurttaşlık bilincini aşılamak adına bu tür konferansların büyük önem taşıdığını ifade etti.
15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin, içerisinde vatan sevgisi olan, yurttaşlık bilinci taşıyan vatandaşların sokaklara dökülmesi ve ölümü göze alarak darbeye karşı çıkması sonucu engellediğini dile getiren Temel, "Bu toplantılarımızla günümüz gençliğini milli değerlerle buluşturup, bu değerler üzerinden başarıya ulaşmayı amaçlıyoruz." dedi.
Konferansa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, şube müdürleri Şerif Doğan, Süleyman Tefek, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

20 Ekim 2016 Perşembe 14:36

İlyas Arslan, Recep Temel, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sorgun, Politika, Güncel