Sui Generis, 'Cevahir' Tiyatro Oyunu ile Sezonu Açtı

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan ’Sui Generis Tiyatro Topluluğu’, perdelerini ’Cevahir’ adlı tiyatro ile açtı.

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan 'Sui Generis Tiyatro Topluluğu', perdelerini 'Cevahir' adlı tiyatro ile açtı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu'da izleyicilerin karşısına çıkan topluluk, sezonu da açmış oldu. Gösterinin yönetmenliğini Şehir Tiyatroları sanatçısı Hakkı Kuş yaparken, koreografi ise grubun kurucusu Avukat Hüseyin Akçar tarafından gerçekleştirildi. Kurtuluş Savaşı ruhunun izleyiciye yansıtıldığı oyunda; 35 kişi sahnede yer aldı. Bir halkın direnişini konu alan oyunda; Nazım Hikmet, Arif Nihat Asya, Mehmet Akif Ersoy, Aşık Veysel, John Taylor gibi Türk ve Dünya edebiyatının önemli isimlerinin eserleri, estetik anlayışla oyuna yansıtıldı.

Seyircilerin dakikalarca ayakta alkışladığı oyunun sonunda konuşan Av. Hüseyin Akçar, topluluk olarak 10'uncu yıllarına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA
02 Ekim 2018 Salı 13:20
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika