Sui Generis Tiyatro'dan Harika Bir Komedi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (A.Ü) Hukuk Fakültesi’nin köklü tiyatro grubu; ‘Sui Generis Tiyatro’, Anadolu Üniversitesi Salon 2016 Sahnesi’nde, ‘Kocamın Nişanlısı’ adlı oyunu sergiledi ve izleyicileri kahkahaya boğdu.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (A.Ü) Hukuk Fakültesi'nin köklü tiyatro grubu; 'Sui Generis Tiyatro', Anadolu Üniversitesi Salon 2016 Sahnesi'nde, 'Kocamın Nişanlısı' adlı oyunu sergiledi ve izleyicileri kahkahaya boğdu. Tiyatro, izleyiciler tarafından beğeni topladı.

2009 yılında kurulan 'Sui Generis Tiyatro', aralıksız bir şekilde sahne açmaya devam ediyor. 2017-2018 sezonuna; 'Şenlik Çıkmazı' adlı oyunla başlayan tiyatro grubu, bu oyunun yanına 'Kocamın Nişanlısı'nı da ekledi. Sadık Şendil'in yazmış olduğu oyunu; Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın başarılı sanatçısı Hakkı Kuş yönetiyor, Hüseyin Akçar, Hande Dokuzlar, Merve Doğan, Alperen Karakuş, Kadir Pehlivan, Arife Çam ve Furkan Kavak oyuncu olarak görev alıyor.

Keyifli bir komedi olan oyun, izleyenlere hoşça dakikalar yaşattı. Oyun sonrasında; Grup Koordinatörü Av. Hüseyin Akçar, "Sekiz yıldır bir fiil çalışma sürdürdüğümüz tiyatronun, bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Akçar, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Aydın'a, tiyatronun sorumlu danışman hocası Doç.Dr. Elif Uzun'a ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'a verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA
23 Kasım 2017 Perşembe 12:51
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika