Sulama kanalında kaybolan iki kişinin cesetlerine ulaşıldı

Aydın'ın Germencik ilçesinde sulama kanalına düşen Salih Arıkan ile onu kurtarmak için suya giren patronunun cansız bedenlerine ulaşıldı. Olayı anını anlatan anne Müşerref Arıkan, oğlunun elindeki şişeyi atmak isterken ayağının kayması sonucunda kanala düştüğünü söyledi.

Aydın'ın Germencik ilçesinde sulama kanalına düşen kişi ile onu kurtarmak için suya giren patronunun cansız bedenlerine ulaşıldı.

Alınan bilgiye göre, Turanlar Mahallesi'nde sulama kanalına iki kişinin düştüğü ihbarı üzerine bölgeye jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekipler, görgü tanığı Müşerref Arıkan'ın ifadesi üzerine oğlu Salih Arıkan (27) ile patronu Zafer Bartın'ın (40) bulunması için çalışma başlattı.

CESET 2 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU

DSİ tarafından suyun debisi düşürüldü, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Su Altı Arama ekibi kayıp kişileri aramak için bölgeye hareket etti.

Arıkan'ın cansız bedeni sabaha karşı yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki Nebediz mevkisinde bulundu. Arama sahasını genişleten ekipler, 2 kilometre uzaklıktaki Karaağaçlı mevkisinde de Bartın'ın cesedini buldu. Cenazeler otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

"ELİNDEKİ ŞİŞEYİ SUYA ATMAK İSTERKEN AYAĞI KALKTI"

Müşerref Arıkan, oğlu Salih Arıkan'ın babası hayatta olmadığı için üzgün olduğunu söyledi.

Arıkan, şunları anlattı:

"Bayram geliyor, babam yok' diye üzülüyormuş. Patronu da beni aradı. Yanıma getirmesini söyledim, buraya geldiler. Arabadan inmesini istedim. O da inmeyeceğini ve benim binmemi istedi. Sonra ben arabaya bindim. Kanalın oraya kadar geldik. Arabadan indim, bana sarıldı. 'Anne bayram geliyor.' dedi. Ben de 'Gelsin oğlum, kimsemiz yok.' dedim. Elindeki şişeyi suya atmak isterken ayağı kaydı, terlik vardı, suyun içine düştü. Arkasından suya giren patronu da onu kurtarmak istedi. Fidan gibi oğlum sudan çıkmadı."

Sulama kanalında kaybolan iki kişinin cesetlerine ulaşıldı - Son Dakika

Kaynak: AA

10 Ağustos 2019 Cumartesi 14:53

Germencik, Bartın, Aydın, Güncel