Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii'nin Temeli Atıldı

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin Gündoğdu Mahallesi’nde yapılacak olan uygulama camisinin temel atma töreni Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinin Gündoğdu Mahallesi'nde yapılacak olan uygulama camisinin temel atma töreni Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Temel atma töreni, Üftade Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ferhat Varlık ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından yapılan konuşmalarla başladı. Törende konuşan Vali Mehmet Ceylan ise, "Temelini attığımız camimizden hem mahalle halkımız hem de İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerimiz faydalanacak. Öğrencilerimiz burada hem tatbikat hem de kıraat yapma imkanı bulacaklar. Öğrencilerimizden derslerine iyi çalışmalarını üzerilerine düşen görevleri en iyi şekilde icra etmelerini, öğretmenlerini ve ailelerini dinlemelerini buralarda almış oldukları eğitimi bundan sonraki yaşamlarında en iyi şekilde kullanarak hayırlı işlerde hayırlı vazifelerde bulunmalarını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Furkan Yılmaz, temeli atılan caminin temsili olarak ilk ezanını okudu. Vali Ceylan ve protokol üyeleri tarafından dualar eşliğinde butona basarak uygulama camisinin temelini attı. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

14 Nisan 2018 Cumartesi 11:33

Süleymanpaşa, Gündoğdu, Tekirdağ, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri