Suriye'de YPG'li teröristlerin sivil kıyafet oyunu kameraya yansıdı

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı karşısında panikleyen teröristler, kamuflajlarını çıkararak sivil kıyafet giydi. Sivil kıyafetli bir grup terörist, ağır silahlarla görüntülendi.

Terör örgütü YPG, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'nda olduğu gibi siviller hedef alınıyor algısı oluşturmak için harekete geçti. Sivil kıyafetli teröristlerin cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

SİVİL KIYAFETLER GİYDİLER

Kamuflajlarını çıkaran eli kanlı teröristler, sivil kıyafetler giydi. Ağır silahlarla birlikte Türk ordusuna zarar vermek için hazırlık yapan sivil görünümlü teröristler, kameralara yakalandı.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'nin ABD ile Güvenli Bölge konusunda anlaşamamasının ardından Suriye'ye düzenlenmesi beklenen ve günlerdir konuşulan harekat bugün saat 16.00'da başlamıştı. Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı adı verilen harekatın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatıldığını duyurmuştu. Harekat kapsamında PKK/YPG hedefi jetlerle vurulmuştu. Hava operasyonu başlatan Türk ordusu saat 18.00 itibariyle sınırın 25 kilometre kadar içerisine girmeyi başarmıştı. Saat 22:30'da Türk ordusu kara operasyonu başlatmıştı.

Suriye'de YPG'li teröristlerin sivil kıyafet oyunu kameraya yansıdı - Son Dakika
Fırat'ın doğusuna beklenen harekat, jetlerle yapılan 4 saldırı ile başladı Fırat'ın doğusuna beklenen harekat, jetlerle yapılan 4 saldırı ile başladıBarış Pınarı Harekatı'nın durdurulmasını isteyen AB'den Türkiye'ye ödeme tehdidi Barış Pınarı Harekatı'nın durdurulmasını isteyen AB'den Türkiye'ye ödeme tehdidiBarış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladıBakan Akar'ın, Barış Pınarı Harekatı'nı sevk ve idare ettiği anlar objektife yansıdı Bakan Akar'ın, Barış Pınarı Harekatı'nı sevk ve idare ettiği anlar objektife yansıdıTrump aynı açıklamada hem Türkiye'yi tehdit etti hem de övdü Trump aynı açıklamada hem Türkiye'yi tehdit etti hem de övdüABD'li senatörlerden skandal yaptırım listesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismi de var ABD'li senatörlerden skandal yaptırım listesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismi de varMilli Savunma Bakanlığı harekatın bilançosunu açıkladı: 181 hedefi ateş altına alındı Milli Savunma Bakanlığı harekatın bilançosunu açıkladı: 181 hedefi ateş altına alındı
10 Ekim 2019 Perşembe 00:37

Barış Pınarı Harekatı, Türkiye, Suriye, Güncel