Sürmene'de İki Okula Beyaz Bayrak Ödülü

Sürmene'de Ormansever beldesi İlköğretim Okulu ile Aksu köyü İlköğretim Okulu 'Beyaz Bayrak' ödülü almaya hak kazandı.

Sürmene'de Ormansever beldesi İlköğretim Okulu ile Aksu köyü İlköğretim Okulu "Beyaz Bayrak" ödülü almaya hak kazandı.

Sürmene Kaymakamı Mustafa Özarslan, Ormanseven Beldesi İlköğretim Okulu Müdürü Sadık Yardım ve Aksu Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Yavuz Üstündağ'ı makamında kabul ederek "Temiz Okul, Sağlıklı Okul" adlı Beyaz Bayrak ve sertifikaları kendilerine teslim etti.

Özarslan, Sürmene'de iki yıldır "Mükemmel Sınıflar ve Mükemmel Okullar" projesini başarılı bir şekilde yürüttüklerini ve bunun meyvelerini almaya başladıklarını belirterek, "Beyaz Bayrak ödülü okulun fiziki çevresi, binanın içi, sınıfları, koridorları, öğretmenler odası, kütüphane, tuvalet, içme suyu, kantin ve genel temizliği yönünden puanlama yapılarak belirlenmektedir" dedi.

Beyaz Bayrak sertifikasının okul sağlığı ve temizliğinin çok yüksek düzeyde olduğunu simgelediğini ifade eden Özarslan, "Ödül İl Sağlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizce oluşturulan ortak bir komisyon tarafından belirlenmektedir. İki bakanlığın yetkililerince denetlenen okullarda yapılan değerlendirmeler sonucunda 100 üzerinden 90 ve üzerinde puan alan okullara, sağlık ve temizliği simgeleyen Beyaz Bayrak ve sertifika veriliyor. İl düzeyinde ilköğretim okulları arasında bu ödülü kazanan dört ilköğretim okulundan ikisi Sürmene'mize aittir. İki yıl süreyle kazanılan Beyaz Bayrak bu iki okulumuzda kalacaktır. Bu vesileyle bu ödülün kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

- TRABZON

Kaynak: AA

01 Haziran 2011 Çarşamba 11:37

Yerel