Suruç'ta Kobani Bahanesiyle Esnafa Kepenk Kapattırdılar

PKK'nın şehirlerdeki paralel yapılanması KCK, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde sözde 'Dünya Kobani Günü' bahanesiyle esnafa zorla kepenk kapattırdı.

PKK’nın şehirlerdeki paralel yapılanması KCK, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde sözde “Dünya Kobani Günü” bahanesiyle esnafa zorla kepenk kapattırdı.
Kobani’ye destek vermek için aralarında Nobel Barış Ödülü sahibi, insan hakları savunucusu Adolfo Perez Esquivel ve Amerikalı ünlü filozof ve dilbillimci Prof. Noam Chomsky’nin de aralarında olduğu dünya çapında tanınan çok sayıda kişinin çağrısı ile 1 Kasım Dünya Kobani günü ilan edilmesinden sonra harekete geçen PKK/KCK, Kobani yürüyüşüne kitlesel destek için tüm il ve ilçelerdeki sempatizanlarını bugün Kobani yürüyüşüne katılım çağrısında bulundu.
Kobani’ye destek yürüyüşüne katılım sayısının artması için Suruç’ta tüm esnafa zoraki kepenk kapattıran PKK/KCK, ayrıca IŞİD zulmünden dolayı Kobani’den kaçarak Suruç’a yerleşen 100 bini aşkın Suriyeli Kürt mülteciye de bu yürüyüşe katılmaları için baskı yaptığı iddia edildi.
İlçede fırıncılar ve eczane dışında tüm esnaf kepenk kapatmak zorunda kalırken, bugün saat 14.00'de yapılması planlanan “Dünya Kobani Günü” yürüyüşü için polis ve jandarma ilçede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: CİHAN

01 Kasım 2014 Cumartesi 09:59

Şanlıurfa, Kobani, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri