Suudi Arabistan umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatmaya hazırlanıyor

Suudi Arabistan'ın yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatmaya hazırlandığı belirtildi. Umre yapmak isteyen kişilerin gerekli şartları ve usulleri yerine getirmeleri gerekiyor.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla birlikte yaklaşık 6 aydır durdurulan Umre ziyaretlerinin kademeli olarak başlayacağı bildirildi.

YURT İÇİ ZİYARETLERİYLE BAŞLAYACAK

Suudi Arabistan merkezli Ukaz gazetesinin haberine göre, İçişleri Bakanlığı'nın umre ziyaretlerine kademeli dönüş planı, ilk olarak yurt içinden ziyaretlere izin verilmesini içeriyor. Umre yapmak isteyen kişilerin gerekli şartları ve usulleri yerine getirmeleri, ilgili makamlardan izin almaları ayrıca koronavirüs olmadıklarına ilişkin rapor sunmaları gerekiyor.

DETAYLAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NETLEŞECEK

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı'nın, söz konusu planın ayrıntılarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan'da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayı kabul edilmemişti.

Suudi Arabistan umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatmaya hazırlanıyor - Son Dakika Dünya
16 Eylül 2020 Çarşamba 07:31
YORUMLAR (18)
  • xxxxx. : Doların 7.5 tl geçtıgı bır ülkede 60 milyon kişi açken oraya giden cehennemliktir,hiç bir şey bilmeyen beygamberın KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BIZDEN DEGILDİR.Hadisini sözünü unutmasın.
    Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • SAKIN : hacca umreye giden paralar din için değil amerikaya israile gidiyor... ibadet camide olur evde olur sakın gitmeyin...beslemeyen katilleri...
    Cevap Yaz 1 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika