Tamer Tuna açıkladı! Tarık Çamdal ile yollar ayrıldı

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, Gelson Dala, Aly Cissokho ve Tarık Çamdal ile yolların ayrıldığını açıkladı. Ayrıca Tuna, geçen sezon Başakşehir forması giyen Fedor Kudryashov ile anlaştıklarını duyurdu.

Antalyaspor, Teknik Direktör Tamer Tuna ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Antalya Stadyumu basın toplantı odasında düzenlenen imza törenine, Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Aytaç Altay, Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Bahar ve Genel Menajer Servet Çavuşoğlu katıldı. Futbolun içinde kalmanın güzel bir duygu olduğuna değinen Tamer Tuna, Antalyaspor deneyimini ilk defa yaşayacağını kaydetti.

"ARAMIZDAN AYRILAN 3 OYUNCU VAR"

Takımdan ayrılan 3 oyuncu olduğunu ve bu oyuncuların kampa katılmadığını söyleyen Tuna, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gelson Dala, Aly Cissokho, Tarık Çamdal. Bu kamp sürecinde açıkçası hem yönetimle hem de kendi aramızdaki görüşmelerde bu süreci değerlendiriyoruz. Transfer döneminin bitimine kadar oynayacağımız dört karşılaşma ile bu yolu alacağız. Neler olması gerektiğini biliyoruz. Transferlerimiz olacak. Takıma katkı sağlayacak, net oyuncular olmak zorunda. Bu konuda çalışmalarımız var. Yönetimin benden önce çok ciddi çalışmaları var. Oyuncularla ilgili görüşmeler var. Bu oyuncuların da kamp döneminde aramıza katılacağını biliyorum."

"LİGİN EN AZ GOL ATAN TAKIMIYIZ"

Tuna, teknik direktörler Bülent Korkmaz ve Stjepan Tomas dönemlerinde oyun sistemleri arasında çok geçiş yaşandığını aktararak, şu anda ligin en az gol atan ve en fazla gol yiyen 4. takımı olduklarını belirtti. Küme düşme hattında olduklarını kaydeden Tuna, iyi sonuçlar alarak bu noktadan çıkabilme hedefinde olduklarının altını çizdi. Tuna, süreklilik yaşamak istediğine dikkat çekerek, Antalyaspor'da kalıcı olmak istediğini dile getirdi.

"KUDRYASHOV İLE ANLAŞTIK"

Federasyonun belirlediği bütçeler doğrultusunda, transfer çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Aytaç Altay ise, "Şu an için Fedor Kudryashov ile anlaşmış bulunmaktayız. Bugün sözleşmesi imzalanır. Onun haricinde bütçe doğrultusunda en az 4-5 transfer daha yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından Tamer Tuna ile 1,5 yıllık sözleşme imzalandı.

Tamer Tuna açıkladı! Tarık Çamdal ile yollar ayrıldı - Son Dakika Spor
Kaynak: İHA
06 Ocak 2020 Pazartesi 14:47
YORUMLAR (3)

Son Dakika