Tarihi Geçmiş Ürünler İmha Edildi

Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yapılan gıda denetimlerinde toplanan tarihi geçmiş veya bozulmuş ürünler, imha edildi.

Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yapılan gıda denetimlerinde toplanan tarihi geçmiş veya bozulmuş ürünler, imha edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince Elbistan çöplüğüne taşınan ürünler, Gıda Kontrolörü Faik Gürün Köseoğlu gözetiminde, benzin dökülerek imha edildi.

Yapılan denetimler ve imha çalışmaları hakkında bilgi veren Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Nuri Günen, şunları söyledi:

"Elbistan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol ekiplerimizce 2011 yılı içerisinde gıda satış ve gıda toplu tüketim yerlerinde yapılan rutin denetimler sırasında ele geçirilen miadı geçmiş ya da bakanlık üretim izni olmayan muhtelif gıda maddeleri imha edilmiştir. İlçe dahilinde bulunan toplam 782 adet gıda satış ve toplum tüketim yerinin 2011 yılı içerisinde bin 30 kez denetlendiği, denetimler esnasında ise miadı geçmiş, esvabı bozulmuş ya da bakanlık üretim izni olmadan satışı yapıldığı tespit edilen yaklaşık 2 ton gıda maddesine el konularak imha edildi.

Denetimlerimiz 2012 yılında da aynı şekilde titizlikle yapılacak. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde en son çıkarılan gıda mevzuatı ile idari para cezalarının artırıldığı, bu nedenle gıda satışı yapan esnaflarımızın özellikle miadı geçmiş, esvabı bozulmuş ya da bakanlık üretim izni olmayan gıda satışı yapmamaları hususunda daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum."

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

27 Aralık 2011 Salı 17:00

Yerel