Tarım Kredi Kooperatifleri Ayçiçeği Alımına Başladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Osman Nuri Okumuş, Adana, Osmaniye ve Mersin'de ayçiçeği alımına başladıklarını açıkladı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Osman Nuri Okumuş, Adana, Osmaniye ve Mersin'de ayçiçeği alımına başladıklarını açıkladı.

Okumuş, "Ceyhan, Kurtkulağı, Sarımazı, Doruk, Yumurtalık, Sağkaya, İmamoğlu, Tepecikören, Yeniyayla, Buruk, Çınarlı, Baklalı, Misis, Belören, Kırıklı, Salbaş, Karaisalı, Durak, Kurbanlı, Kadelli, Küçükdikili, Adana (Merkez), Kürkçüler, Hamdilli, Yenice, Günyurdu, Toprakkale, Osmaniye, Cevdetiye, Kaldırım, Kozan, Aslanpınarı, Yalnızdut, Yukarıbozkuyu, Durmuşsofular ve Tacirli yerleşim merkezlerinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatiflerini alım ofisi haline getirerek ürünleri almaya başladık. " dedi.

Tarım Kredi Kooperatifi Mersin Bölge Birliği Müdürü Okumuş; "Bu yıl bölge birliğimiz hinterlandından 20 bin ton ayçiçeği alımı yapmayı hedefliyoruz. Çalışmalar kapsamında henüz bir iki gün olmasına rağmen 3 bin ton ürün alımı gerçekleştirdik. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, amacımız çiftçilerimizin ürünlerinin değerlendirildiği tam rekabet piyasa koşullarının oluşmasıdır. Rekabetçi ve verimli bir sistemde çiftçilerimizin ekonomik menfaatleri korumak, kurum olarak en büyük hedeflerimizden biridir. Tarım Kredi'nin olduğu piyasalar yakından incelendiğinde, çiftçilerimiz için uygun piyasa şartlarının oluştuğu görülmektedir. Bizim piyasalarda olmamız, ürününü satan çiftçinin ürün bedeli hemen tahsil etmesi anlamına gelmektedir. Bunu bilen çiftçilerimiz ürünlerini öncelikle Tarım Kredi Kooperatifine vermek istemektedirler. " diye konuştu.

Ayçiçeği üreticilerine seslenen Okumuş; "Ürünüzü Tarım Kredi Kooperatiflerine danışmadan satmayın. En yakın Tarım Kredi Kooperatifine uğrayın elinize net geçecek fiyatı sorun, daha sonra istediğiniz tüccara satın. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak emeğinizin karşılığını almanız için çaba gösteriyoruz. Ayçiçeğinin bu yılki fiyatları istenilen seviyededir. Şu anda üreticilerimizden peşin olarak 1. 24 TL'ye ayçiçeği alımı yapmaktayız. " ifadesini kullandı.

Kaynak: CHA

03 Ağustos 2011 Çarşamba 11:35

Politika, Güncel