Tarsus'ta Genç Çiftçilere Sertifika

Tarsus Kaymakamlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 'Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı' kapsamında eğitim gören 66 genç çiftçiye sertifikaları verildi.

Tarsus Kaymakamlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı" kapsamında eğitim gören 66 genç çiftçiye sertifikaları verildi.
Kaymakam Yüksel Ünal, Tarsus Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Tarsus'un Türkiye'nin en önemli tarım havzalarından birine sahip olduğunu belirterek, tarımda günün koşullarına uygun olarak her türlü teknolojinin en iyi şekilde kullanılarak verimi ve kalitesi yüksek ürün yetiştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Genç çiftçilerin girişimciliğinin teşvik edilmesi konusunda verilen eğitimin önemine değinen Ünal, projelere ciddi anlamda genç girişimcinin katılmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından bitkisel üretim, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı ve ipekböcekçiliği yetiştiriciliği konularında 40 saat süreyle verilen eğitime katılan 66 genç çiftçiye sertifikaları verildi.
23 Kasım 2017 Perşembe 17:28

Türkiye, Yüksel Ünal, Tarsus, Politika, Güncel