Tavşanlı'da Çevre Şenliği

Kütahya’nın Tavşanlı Belediyesi tarafından bu sene 6.’ncısı gerçekleştirilen “Çevre Şenliği” Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başkan Yardımcıları Mehmet Atabay ile Ali Özden ve öğrencilerin katıldığı yürüyüşle başladı.

Kütahya'nın Tavşanlı Belediyesi tarafından bu sene 6.'ncısı gerçekleştirilen "Çevre Şenliği" Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başkan Yardımcıları Mehmet Atabay ile Ali Özden ve öğrencilerin katıldığı yürüyüşle başladı.
Öğrenciler, çevre temizliğine dikkat çeken dövizlerle Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ile ilçe protokolünün katıldığı tören renkli görüntülere sahne oldu.
Halk oyunlarının yanında minik öğrencilerin gösterilerinin de yer aldığı Çevre Şenliğinde konuşan Kaymakam Numan Hatipoğlu, yapılan etkinliğin örnek teşkil ettiğini söyleyerek, "Tavşanlı Belediyesi'ni hayata geçirdiği ve gelenekselleştirdiği bu proje nedeniyle tebrik ediyorum" dedi.
Kaymakam Hatipoğlu'nun ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Mustafa Güler, vatandaşların her geçen gün bilinçlendiğine dikkat çekerek gelecek nesilden umutlu olduğunu kaydetti.
Güler, "Çevre Şenliği etkinliğimiz kapsamında yaklaşık 35 bin ton atık toplandı. Bu rakamla etkinliğimizin amacına ulaştığını görüyoruz. Çevre duyarlılığına çocuklarımızla birlikte büyüklerinde katılması bizleri son derece mutlu ediyor. Burada çocuklarımızın döviz haline getirdiği sloganlar var. Onları okuduğumuzda çevre bilincinin güçlendiğini hissedebiliyorsunuz. (Şehrimizi uzaylılar kirletmiyor, biz kirletiyoruz) ve (Sağlıklı Çevre Sağlıklı Hayat Demektir) gibi dövizleri gördüğümüzde çocuklarımızın da ailelerine bu bilinci aşılayacaklarını düşünüyoruz. Tavşanlı Belediyesi STK'larla birlikte üzerine düşeni yapacaktır. Halkımıza (Temizlik İmandan Gelir) sözüyle hareket ederek, nasıl evimizi temiz tutuyorsak çevremizi de o denli hassas bir düşünce ile korumamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum" ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcıları ve protokol mensupları projeye destek veren okullara hediye takdim etti.
Atık Toplama Yarışmasında birinciliği Süleyman Yılmaz Anaokulu, ikinciliği Beyköy İlk-Ortaokulu ve üçüncülüğü de Fevzi Paşa Ortaokulu elde etti.
Başkan Güler ve beraberindekiler stantları gezerek katılımlara teşekkür etti. (EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

01 Haziran 2016 Çarşamba 21:52

Ali Özden, Kütahya, Mustafa Güler, Tavşanlı, Yerel