Tayvanlı deprem kâhini, Türkiye'nin doğusu için üç gün önce uyarmış

Sosyal medyada deprem kehanetlerinde bulunan Tayvanlı Dyson Lin, Manisa depremini bilmesinin ardından Elazığ depremini de tutturdu. Dyson Lin'in, 3 gün önceki paylaşımında ''Türkiye'nin doğusu büyük tehlike altında'' uyarısını yaptığı ortaya çıktı.

Türkiye bir kez daha Elazığ'dan gelen 6,5'lik deprem haberi ile sarsıldı. Doğu'da birçok ilde hissedilen deprem, halkı sokaklara dökerken Tayvanlı deprem kâhininin üç gün önceki uyarısı gündeme geldi.

MANİSA DEPREMİNİ BİLMİŞTİ

Deprem tahminleri yapan ama bir uzmanlığının olmadığı belirtilen Tayvanlı Dyson Lin'in kehanetlerde bulunduğu Twitter adresinden Manisa depremiyle ilgili bir paylaşımı ortaya çıkmıştı. Lin tweetinde Balıkesir bölgesinde dalgalanmalar olduğunu ve yakında deprem olabileceğini belirtmiş, bir takipçisine de 5-6 aralığında beklediğini ifade etmişti.

"TÜRKİYE'NİN DOĞUSU BÜYÜK TEHLİKE ALTINDA"

Dyson Lin, 21 Ocak'ta kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kars'ın ''10+6'' seviyesinde çok güçlü bir sinyal aldığını belirterek, ''Türkiye'nin doğusu büyük tehlike altında'' uyarısı yapmıştı.

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası çok sayıda kullanıcı Lin'in söz konusu tweetinin altına nasıl tahmin yapabildiğine dair sorular yöneltti.

Tayvanlı deprem kâhini, Türkiye'nin doğusu için üç gün önce uyarmış - Son Dakika
Elazığ depremi ile ilgili uzmanlardan ilk değerlendirme: Yer kabuğu kırılmış olabilir Elazığ depremi ile ilgili uzmanlardan ilk değerlendirme: Yer kabuğu kırılmış olabilirSon dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 22'ye yükseldi Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 22'ye yükseldiProf. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ depremini günler öncesinden tahmin etti Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ depremini günler öncesinden tahmin ettiElazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper ettiElazığ'daki deprem anı yerel TV'de böyle görüntülendi Elazığ'daki deprem anı yerel TV'de böyle görüntülendiYunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakiş: Ekiplerimiz size yardımcı olmaya hazırdır Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakiş: Ekiplerimiz size yardımcı olmaya hazırdırKızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildi Kızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildiProf. Dr. Naci Görür, Elazığ'da deprem olacağını 4 ay önce söylemişti Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ'da deprem olacağını 4 ay önce söylemiştiSoylu'dan deprem sonrası sosyal medya uyarısı: Tahkikat başlatacağız Soylu'dan deprem sonrası sosyal medya uyarısı: Tahkikat başlatacağızMeral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktıElazığ beşik gibi! Sivrice'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha oldu Elazığ beşik gibi! Sivrice'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha olduHaluk Levent, depremin ardından Bursa'daki konserini iptal etti Haluk Levent, depremin ardından Bursa'daki konserini iptal ettiDikkatler Elazığ depremindeyken teröristler sızma girişiminde bulundu Dikkatler Elazığ depremindeyken teröristler sızma girişiminde bulunduElazığ ve Malatya'yı vuran depremde 10 kişi enkaz aldından kurtarıldı Elazığ ve Malatya'yı vuran depremde 10 kişi enkaz aldından kurtarıldıElazığ'da bazı vatandaşlar geceyi spor salonunda geçirdi Elazığ'da bazı vatandaşlar geceyi spor salonunda geçirdi
25 Ocak 2020 Cumartesi 07:03

Türkiye, Manisa, Elazığ, Deprem, Güncel, Son Dakika

Son Dakika