Tekirdağ'da 'Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması' Düzenlenecek

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından şehrin kültür ve sanat alanındaki vizyonunu artırmak için 'Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması' düzenlenecek.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından şehrin kültür ve sanat alanındaki vizyonunu artırmak için "Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması" düzenlenecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gülsin Onay'ın dünya çapında bir sanatçı olduğunu söyledi.

Belediye tarafından 3 yıldır Gülsin Onay adına piyano günleri düzenlendiğini anımsatan Eşkinat, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız en önemli işlerden biri, Türkiye'nin yetiştirdiği, dünyanın çok yakından tanıdığı bir devlet sanatçısını Tekirdağ'ın hemşehrisi yapmak oldu. Sayın Gülsin Onay bizim fahri hemşehrimiz. 3 yıldır onun adına kentimizde uluslararası piyano günleri düzenliyoruz. Etkinliğin dördüncü yılında çapını genişleterek yine sanatçımız Gülsin Onay adına ulusal bir klasik müzik beste yarışması düzenledik. Başvurular devam ediyor. Sayın Onay'la birlikte çalışmaktan son derece mutluyuz."

Eşkinat, 12 Eylül'e kadar "www.suleymanpasa.bel.tr" adresinden katılım başvurusunun yapılabileceği yarışmada dereceye girenlere para ödülü verileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

28 Ağustos 2018 Salı 12:39

Süleymanpaşa, Gülsin Onay, Tekirdağ, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri