Tekirdağ'da Yolcu Otobüsü Akaryakıt Yüklü Tankere Çarptı: 10 Yaralı

Tekirdağ'da yolcu otobüsünün akaryakıt yüklü tankere arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada biri ağır 10 kişi yaralandı.

Tekirdağ'da yolcu otobüsünün akaryakıt yüklü tankere arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada biri ağır 10 kişi yaralandı. Otobüste bulunan yolcular, sürücünün kendilerine, "Benim de içim geçmiş. Özür diliyorum sizlerden" dediğini söyledi.
Kaza Tekirdağ'ın İstanbul karayolu üzerindeki Beyazköy mevkiinde meydana geldi. İstanbul'dan aldığı yolcularla Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine giden Tahsin Tiryaki'nin kullandığı 59 SB 681 plakalı yolcu otobüsü, önünde seyreden Adem Alpaslan idaresindeki 34 HE 1554 plakalı akaryakıt yüklü tankere arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile savrulan yakıt tankeri yolun sağındaki su kanalına devrildi. Ön tarafında hasar meydana gelen otobüste bulunan yolculardan biri ağır 10'u yaralandı. Yaralılara ilk müdahale olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından yapılarak, kentteki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.
Otobüsün çarpması sonucu devrilen tankerde ise 16 ton mazot yükle olduğu belirtildi. Çarpma sırasında tankerin alev almaması olası bir faciaya önlerken, itfaiye ekipleri tankere köpükle müdahalede bulundu. Kaza nedeniyle karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapalı kaldı.
'ŞOFÖR İÇİM GEÇMİŞ DEDİ'
Otobüste bulunan yolculardan Müberra Yükselir, "Otobüste uyumuştum, güm diye bir ses gelince uyandım. Otobüsün ön tarafı gitmişti.
Şoför de bize, 'Benim de içim geçmiş. Özür diliyorum sizlerden' dedi. Bir tane yaşlı bir bayan vardı durumu kötüydü" dedi.
Otobüsün arkadan çarptığı tankerin sürücüsü Adem Alpaslan ise, "Ben normal sağ şeritten kanuna göre uygun görülen 50 kilometre hızla ilerliyordum. Sonra birden bir gürültü ile savrulup direksiyon hakimiyetini kaybetti. Aracım yoldan çıkarak devrildi" dedi.
Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: DHA

08 Haziran 2018 Cuma 11:48

Tekirdağ, Politika, Güncel